İğne oyası havlu kenarı modelleri
Mersin Sondakika

İğne oyası havlu kenarı modelleri

Genç kızların vazgeçilmezlerinden biri olan ve en güzelini seçmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıkları iğne oyası havlu kenarı modelleri, tüm çeyizlerde bulunması gereken parçalardan biridir.
Bu haber 2016-10-21 20:42:01 eklenmiş

 Genç kızların, çeyizlik iğne oyası havlu kenarı modelleri için seçtikleri modeller onların geleneklerine ve zevklerine ne kadar düşkün olduklarını bir kez daha gösteriyor. Tabi ki kültürümüzde çeyizler bambaşka bir öneme sahiptir. İğne oyası modelleri, kızlarımız çeyizlerini düzmeye başladıklarında çeyizlerine ilk koydukları modellerden. Hele bir de damadın yakınlarına bohça hazırlanacaksa, en güzel ve nadide iğne oyası modelleri seçilir. Genç kızlar çeyizlerde iğne oyasının yanı sıra danteller ve birbirinden güzel el emeği göz nuru havlu kenarlarına da yer verirler. Bu yüzden iğne oyası havlu kenarı, çeyizler için çok önemli parçalardandır.

Geleneklerimize ve kültürümüze bağlı olarak çeyizlerin, genç kızların ne kadar maharetli olduğunu da ortaya koyar. Bu sebeple çeyizler hazırlanırken çok dikkat edilmeli ve en güzel parçalar seçilmelidir. İğne oyası modeller çok güzel görünseler de bunları yapmak zordur ve gerçekten sabır gerektirir. Bu yüzden bazı genç kızlar, vakit bulamadığından veya el işlerinde yetenekleri bulunmadığından dolayı bu modelleri satın almaya veya akrabalarından almaya yönelirler.

Genelde iğne oyalarını çok boş vakti bulunanlar yaparlar. Çünkü bu iş zor olması ile beraber çok da zaman gerektiren bir iştir. Genç kızlar kendi yaptıkları veya akrabalarından aldıkları bu iğne oyalarını mutlaka çeyizlerinde bulundurmalıdırlar. Ayrıca tüm bu modellerin yanı sıra, boncuklu iğne oyası çok önemli bir yer tutar. Bu modellere de yönelebilirsiniz. Bu yazımızda siz de çeyizlik iğne oyası havlu kenarı modellerini bulabilecek ve bunlardan fikir alarak kendiniz için yapabileceksiniz.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

Copyright © 2018 Lifemagazin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Mersin Haber Ajans