Sepetli vinçlerin özellikleri nelerdir
Mersin Sondakika

Sepetli vinçlerin özellikleri nelerdir

çler sepetli ve sepetsiz olarak iki ayrı kategoride birçok sektörde kullanılmaktadır. Vinçler daha çok yük kaldırma, indirme ve taşıma işlerinde kullanılırken, sepetli vinçler insanların yapması gereken işlerin yüksek yerlere ulaşımında kullanılır. Sepetli vinç kiralama firmaları tarafından sağlanan sepetli vinç, yüksek binaların dış cephe işlerinde, tadilat ve tamiratlarında kullanılmaktadır. Kapalı alanlardaki yüksek yerlerdeki onarım işlerinde de sıklıkla kullanılır. Sepetli vinç kiralama firmalarında klima montaj, elektrik hatlarının bakımı ve onarımı, fuar alanlarında, dış binalardaki temizlik işlerinde ve bunlar gibi birçok alanda kullanılabilecek sepetli vinç bulabilirsiniz.
Bu haber 2017-03-14 20:10:33 eklenmiş

Vinçler sepetli ve sepetsiz olarak iki ayrı kategoride birçok sektörde kullanılmaktadır. Vinçler daha çok yük kaldırma, indirme ve taşıma işlerinde kullanılırken, sepetli vinçler insanların yapması gereken işlerin yüksek yerlere ulaşımında kullanılır. Sepetli vinç kiralama firmaları tarafından sağlanan sepetli vinç, yüksek binaların dış cephe işlerinde, tadilat ve tamiratlarında kullanılmaktadır. Kapalı alanlardaki yüksek yerlerdeki onarım işlerinde de sıklıkla kullanılır. Sepetli vinç kiralama firmalarında klima montaj, elektrik hatlarının bakımı ve onarımı, fuar alanlarında, dış binalardaki temizlik işlerinde ve bunlar gibi birçok alanda kullanılabilecek sepetli vinç bulabilirsiniz.

Sepetli vinçler, kamyon üzerinde hidrolik sistemle çalışır. Hidrolik sisteme göre monte edilen sepet mekanik kol ucunda takılı sepet ile üzerindeki yükü veya insanı taşır. Sepetli vinç kiralama işi yaparken yapacağınız işe göre insan taşıyabilen türünü seçmelisiniz. İnsan taşıyabilen tek vinç türü sepetli vinçlerdir.  Tüm ağır iş makinalarında olduğu gibi sepetli vinçler de pahalı, maliyeti ve arıza durumunda parçaları oldukça masraflı makinalardır. Sepetli vinçler mobil ve sabit olarak ikiye ayrılır. Her iki türü de sepetli vinç kiralama firmalarında bulunmaktadır.

 

Sepetli vinç kullanan operatörlerin en az meslek liselerinin makine bölümünden mezun olmaları gerekmektedir. Ardından mesleki kurslara katılarak sertifika alırlar. Sepetli vinç kiralama şirketi ile görüşürken operatörlerin ilgili eğitimi alıp almadığın sorgulamanız can ve mal kaybının büyük ölçüde önüne geçecektir. Sepetli vinçlerin makaslı olanları katlanabilir olan modelleri de bulunmaktadır. Açık alanlarda kullanılan sepetli vinçler ile iç alanlarda kullanılan vinçlerin arasında çok fazla fark yoktur. Çalışma mekanizması genellikle aynıdır. Ortak özellikleri ise güvenliğin öncelikli tutulmasıdır. Sepetli vinç kiralama firmaları öncelikle can ve mal güvenliğini her şeyin önünde tutarlar. Bu ağır iş makinalarının devrilmesi, çalışması sırasında arızalanması çok büyük felaketlere sebep olabilmektedir. O nedenle sepetli vinç kiralama firmaları, bu makinaların düzenli olarak bakımını yaparlar. Bakım yapanlar da genellikle tecrübeli ve gerekli eğitim alan kişiler tarafından yapılır. Sepetli vinç kiralama firmalarının kadrolarında mutlaka bakım ve onarım ekipleri 7/24 çalışarak olası kazaları önlemektedirler. 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

Copyright © 2018 Lifemagazin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Mersin Haber Ajans