Saat Nedir?
Mersin Sondakika

Saat Nedir?

Bir günün 24 saatin birine eşit bir şekilde olan altmış dakikalık zaman dilimidir. Ayrıca zaman parçası da denilebilir. Günün hangi anında olduğunuzu gösteren alete saat denmektedir.
Bu haber 2017-07-13 19:47:21 eklenmiş

 

Bir günün  24 saatin birine eşit bir şekilde olan altmış dakikalık zaman dilimidir. Ayrıca zaman parçası da denilebilir. Günün hangi anında olduğunuzu gösteren alete saat denmektedir.

Saat  15. Yüzyıldan bu yana kullanılmaktadır. Saatlerin zaman göstermesi dışında da görevleri bulunur. Bir aracı zamana göre ayarlamanız bunlardan biridir. Böyle kullanılan yerler ise bombalar vee fırınlardır.

İlk çağlardaysa saat bir tahtaya dikili olacak şekilde üçgen bir tahta da karşımıza çıkmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle biçimi değiştirmiş, geliştirmiş olan akrepli, yelkovanlı mekanik saatlerin  yapılmasına da imkan verilmiştir. Zaman içinde farklılaşmalar artmış, yelkovan ve akrebi bulunmayan modern dizaynlı okunması olabildiğince zor saatler tasarlanmıştır. Bu yönü ile saat insanlaık tarihinin de aynası gibi bir durum söz konusu olmuştur.

 

Birbirinden çok farklı saat markaları olduğundan insanlar artık neyi alacağını da şaşırmaktalar. Konyalı Saat burada devreye girerek alabileceğiniz ya da kararınız da etkili olabilecek fırsatları sizlere sunmaktadır.  Birbirinden güzel saatlere bakıp inceleyebilirsiniz. Kendinize uygun bir tarzı kolay bir şekilde https://www.konyalisaat.com.tr/ bularak satın alabilirsiniz.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MANKEN haberleri

Yazarlar

Copyright © 2018 Lifemagazin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Mersin Haber Ajans