Yeni Bir Akıllı TV Satın Almak için Öneriler
Mersin Sondakika

Yeni Bir Akıllı TV Satın Almak için Öneriler

Zaman geçiyor, teknolojiler gelişiyor, ancak yeni bir TV satın almak eskisi gibi aynı. Başka bir deyişle, TV fiyatları hala bütçeyi çok zorlayıcıdır. Fiyatlar aynı boyuttaki TV'ler için çok değişir. Hem iyi teknoloji özellikleri taşıyan hem de uygun fiyatlı TV satın almak isterseniz bu önerilerimiz dikkatinizi çekebilir.
Bu haber 2018-01-17 10:06:56 eklenmiş

 

 

 

Zaman geçiyor, teknolojiler gelişiyor, ancak yeni bir TV satın almak eskisi gibi aynı. Başka bir deyişle, TV fiyatları hala bütçeyi çok zorlayıcıdır. Fiyatlar aynı boyuttaki TV'ler için çok değişir. Hem iyi teknoloji özellikleri taşıyan hem de uygun fiyatlı TV satın almak isterseniz bu önerilerimiz dikkatinizi çekebilir.

Uygun Fiyatlı TV Satın Almak için Dört Zamansız Kural

1. En iyi fiyatlar için yıl sonunu bekleyin: Son yıllarda popüler olan Black Friday, düşük fiyatlı ürün satışlarıyla ünlüdür benzeri şekilde bazı teknoloji mağazalarının zaman zaman promosyonları da olur. Ancak gerçek şu ki her TV indirime dâhil edilmez. İleri teknolojiler, ilk çıktığı ilkbahardaki TV fiyatları ile karşılaştırıldığında yıl sonu % 20 ila % 40'lık indirimler görebilir. Paranız kısıtlı ise yılbaşı öncesine kadar beklemek en iyisidir.

2. Daha büyük ekran daha iyidir: Bir yatak odası için en az 40 inç, bir oturma odası için en az 55 inç ve 65 inç veya daha büyük bir boyut tavsiye ediyoruz. Aslında, 4K çözünürlük, HDR, akıllı TV ya da fantastik bir uzaktan kumanda gibi diğer özelliklerden daha fazla önemli olan, TV ekran büyüklüğüdür.

3. Karmaşık TV özelliklerini yok sayın: Hangi TV'nin diğerlerinden daha iyi performans gösterdiğine ilişkin ipuçları vermek için teknik özellik sayfasından yararlanma tavsiyesi, onu görmezden gelmektir. Bazı konfor özellikleri belirleyici olabilir, ancak resim kalitesini belirlemek için kullanıldığında yanıltıcı olabilir.

4. 4K ve HDR değeri: 4K TV'lerde, standart 1080p çözünürlükteki TV'lerden dört kat fazla piksel vardır, ancak gerçekte 4K TV ve eski moda HDTV arasındaki netlik farkını söylemek zordur. HDR daha iyi bir kontrast ve renk sunar; bu nedenle 4K'dan farklı olarak, normal HDTV'ye kıyasla bir gelişme görebileceksiniz.

Erken 4K teknolojisi için para harcamak tercih sebebidir. Ekonomik, bütçeye uygun, ideal kullanım sunan TV modelleri için https://www.incehesap.com/televizyon-fiyatlari/ adresine göz atabilirsiniz.

 

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TELEVİZYON haberleri

Yazarlar

Copyright © 2018 Lifemagazin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Mersin Haber Ajans