Yaprak Buz Makinesi ile Daha Soğuk Ürünler !
Mersin Sondakika

Yaprak Buz Makinesi ile Daha Soğuk Ürünler !

Yaprak buz makinesinin; tatlı ve tuzlu su kaynaklı olmak üzere iki çeşidi mevcuttur. Tatlı su için minimum kapasite günde 500 Kg iken, tuzlu su makinelerinde bu miktar 3 Ton dur. Yaprak buz makineleri 2 – 2.3 mm kalınlığında buz üretebilmektedir.
Bu haber 2018-01-25 09:37:56 eklenmiş

 

 

            Yaprak buz makinesinin; tatlı ve tuzlu su kaynaklı olmak üzere iki çeşidi mevcuttur. Tatlı su için minimum kapasite günde 500 Kg iken, tuzlu su makinelerinde bu miktar 3 Ton dur. Yaprak buz makineleri 2 – 2.3 mm kalınlığında buz üretebilmektedir.

Yaprak buz makinesi dik kazan olmaktadır. Suyun temas ettiği yüzey paslanmayan inox malzemeden yapılmıştır. Buz makinelerinin soğutucu gaz giriş ve çıkış noktaları sızdırmazlık sistemine sahipdir. Ayrıca kullanılan kazanın ergonomik yapısı sayesinde su israfı yapmadan buz üretilebilmektedir. Yaprak buz makineleri hijyenik buz üretmek için geliştirilmiştir. Yaprak buzlar geniş olması sebebiyle ürünlerin daha hızlı bir şekilde soğumasını sağlamaktadır. Buzun sertliği tuz katılarak ayarlanabilmektedir. Fakat buz üretimleri için taze suya tuz eklemek gerekli değildir. Konteyner tipi yaprak buz makineleri verimi yüksek ve sessiz çalışabilen makinelerdir. Konteyner da bulunan deposu ve hava soğutma ünitesi sayesinde buzun erimesinin önüne geçilmiş ve buz stok alanı oluşturularak makinenin çalışma yükü hafifletilmiştir.

 

            Sandviç panel nedir?

Saç ya da alüminyum levha ile farklı kalınlık ve yoğunluktaki poliüretan enjeksiyonla uygulanan cephe ve çatı kaplama malzemesine denmektedir. Sandviç panel nedir sorumuzun cevabını almaktayız. Yüzey kaplamasında kullanılan görsel olarak estetik malzemedir. 3 çeşit panel bulunmaktadır. Bunlar; cephe, çatı ve soğuk oda panelidir. Sandviç paneller montaj kolaylığı sağlamaktadır. Aksesuar seçenekleri sayesinde üstün nitelikli cephe ve çatı kaplama ürünleri olmaktadır. Kullanılan alanlarda su, ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Uygulanan yapılarda boya ve sıva gibi kaplamaya gerek bulunmamaktadır. Sandviç paneller yapılan projeye uygun olarak hazırlanabilmektedir. Bu sayede fire vermede cephe ve çatı kaplanmaktadır.

  

Sandviç panel performans avantajları nelerdir?

 

            Yüksek taşıma kapasitesine sahip olmaktadır. Kendi ağırlıklarının çok üstünde yükleri çok rahat taşıyabilmektedir. Ahşap, çelik ya da betonarme gibi yapılarda rahatlıkla uygulanan yapı malzemesi olmaktadır. Montaj süresi açısından avantajı bulunmaktadır. Kısa sürede kaplama yapılabilmektedir. Tasarımcılara istediği kadar dizayn etme avantajı sunmaktadır. Çok yönlü sandviç paneller sayesinde tasarım ihtimali daha yükselecektir.

 

Daha fazla bilgi için termodizayn.com sitesini inceleyebilirsiniz. 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

Copyright © 2018 Lifemagazin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Mersin Haber Ajans