Lazer Epilasyon Nedir?

Kıl folikülü içerisinde yer alan melanin renk maddesine milisaniyelik atışlarla ısı enerjisi gönderip kıl köklerinin zayıflamasını sağlayıp, yok eden tedavi yöntemine lazer epilasyon denir.
Bu haber 2018-03-21 18:34:20 eklenmiştir.

 

Lazer Epilasyon

 

Lazer Epilasyon Nedir?

 

            Kıl folikülü içerisinde yer alan melanin renk maddesine milisaniyelik atışlarla ısı enerjisi gönderip kıl köklerinin zayıflamasını sağlayıp, yok eden tedavi yöntemine lazer epilasyon denir.

            Sert, kalın, koyu renkli kıllar ve açık tende, lazer epilasyon başarı oranını daha çok yakalamaktadır.

            Her insanın aklında olan sorulardan bir tanesi acaba epilasyonun zararı var mıdır? Bu soru hemen herkesin aklına takılan bir sorudur. Cevabını ise genellikler Amerika Birleşik Devletlerinin bünyesinde bulunan FDA' (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) nın onaylaması ile kabul görmüştür. Amerikan Kurumu tarafından lazer epilasyon, insanlar üzerinde uygulanabilme iznini almıştır. Sadece işlemden sonra geçici kızarıklıklar görülmektedir. Bu kızarıklıklar ertesi gün veya birkaç saat sonra vücutta kalmaz.

 

 Faydaları

 

            Faydalarını sağlamada en büyük artılarından birisi istenmeyen tüylerin kalıcı olarak engellenmesini sağlayan cihaz olan lazer epilasyon, sayesinde bireyin günlük olarak yaptığı cilt bakımlarına göre bu yöntem daha da kalcı bir etki sağlamıştır. Uygulama az ağrılı bir tekniktir. Bu yüzden hastalar bu yönteme çok kolay bir şekilde adapte olup tedaviye kısa bir sürede uyum gösterebilirler. Vücutta kıl bölgelerinin en çok olduğu bölgelerden olan bacak ve sırt gibi geniş çerçeveye sahip olan kısımları da dahil olmak üzere kalıcı sonuçlar elde edilebilir. Hızlı bir yöntem olması ayrıca büyük bir artıdır. Günümüzde bu kadar zamanın değerli olduğu bir dönemde hız tedavi ve hasta açısından oldukça büyük bir avantajdır. En önemli faydalarından biri, cilt ve kanser hastalıklarına sebebiyet vermediği ortaya çıkmıştır. Hastalarda büyük bir rahatlamaya sebep olan bu faktör, birçok insanın tedaviyi kabul etmesindeki büyük seçeneklerden bir tanesidir.

 

 Nasıl Yapılır?

 

            Uygulama yapılacak bölgeye 1 gün öncesinde tıraşlama yapılmak zorundadır. Ağda yapılmaması tavsiye edilmelidir. Doktor ve hasta X ışınlarından korunmak için gözlük takarlar. Sonrasında belirlenen bölgeye kalem ile birlikte işaretlenir. Lazer cihazı ile baştan sona doğru bir tarama yapılır. Yapılacak uygulamanın süresi işlem yapılacak bölgeye göre farklılıklar gözükmektedir.

 

            Lazer epilasyon yöntemi sağlık alanında sıklıkla kullanılan bir yöntem haline gelip hastaların tercihlerinden bir tanesidir.


 

Kaynak : http://www.drbuketyildirim.com/lazer-epilasyon.html


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri

Yazarlar

© Copyright 2019 Lifemagazin. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Türkiye'nin En Gözde Magazin Sayfası
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Mersin Haber Ajans