Bayramda en çok otobüs bileti satılan iller
Mersin Sondakika

Bayramda en çok otobüs bileti satılan iller

Eğitim, iş, evlilik ya da diğer sebeplerden dolayı ailelerinden uzak kalan kişiler için şüphesiz ki, bayram tatilleri önemli bir fırsat olmaktadır. Bu sebeple de herkes bir an önce ailelerinin yanına gitmek
Bu haber 2018-06-20 09:52:53 eklenmiş

 

 

Eğitim, iş, evlilik ya da diğer sebeplerden dolayı ailelerinden uzak kalan kişiler için şüphesiz ki, bayram tatilleri önemli bir fırsat olmaktadır. Bu sebeple de herkes bir an önce ailelerinin yanına gitmek ve sevdikleri ile görüşmek istemektedir. Günümüzde hala en çok tercih edilen ulaşım şekli ise şehirlerarası otobüs firmaları ve satışa sundukları otobüs bileti fiyatlarının uygun olmasıdır. Ayrıca yapılan seferlerde çok daha esnek davranabilmektedirler ve güzergahları üzerinde ekstra varış noktaları düzenleyebilmektedirler. Bununla birlikte yolculuk için otobüs bileti  bulabilmek çok daha kolaydır.

Tüm bu sebepler sonucunda 2018 Ramazan Bayramı için de en çok tercih edilen ulaşım yolu aracı otobüsler oldu ve Türkiye’nin dört bir yanına seferler düzenlendi. Gösterilen ilginin yoğun olması sebebi ile de tabir-i caizse yollara iğne dahi düşmedi.

Özellikle büyük bir nüfus rakamına sahip olan İstanbul’daki otobüs firmaları da 15 milyonun üzerindeki insan sayısını uygun otobüs bileti  fiyatı seçenekleri ile Anadolu’nun her köşesine taşıdılar. Bu yönleri nedeni ile de bayramda en çok otobüs bileti satışı yapan iller arasında İstanbul birinci sıraya yerleşti. Gelen ilk bilgilere göre Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala on binlerce bilet satışı yapıldı ve tüm yolcuların varış noktasına ulaştırılabilinmesi için birçok ek sefer düzenlendi.

İstanbul’dan sonra ikinci sıraya Ankara yerleşti ve başkentten de özellikle Doğu illerine yine sayısı on binleri bulan otobüs bileti satışları yapıldı.

Üçüncü sıra ise tabi ki İzmir’in oldu.

Sonuçta bu bayramda da sıralama değişmedi ve yolcular memleketlerine gitmek için yine en çok otobüs firmalarını tercih etti. Böylece şehirlerarası yolculuğun galibi de yine otobüs firmaları oldu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri

Yazarlar

Copyright © 2018 Lifemagazin Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
Mersin Haber Ajans