Connect with us

Kültür Sanat

4. Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni Muhteşem Bir Konserle Sona Erdi

4.

Published

on

4. Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni’nin son gününde Bengü sahne aldı. Ünlü şarkıcı söylediği şarkılar ve sahne performansıyla adeta Karaman’ı salladı.

 

Bu yıl 4-7 Ağustos tarihinde kutlanan Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni, muhteşem bir geceyle final yaptı. Türk Dünyası Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikler, Türk Cumhuriyetleri’nden gelen toplulukların yöresel gösterileriyle renklenirken, Mustafa Yıldızdoğan, Zara ve Bengü konserleri de Karaman halkına unutulmaz bir şölen yaşattı.

 

4. Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni’nin son günü, Karamanlı yerel sanatçı Ahmet Tekin ve ünlü sanatçı Bengü sahne aldı. Bengü konseri öncesi Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı sahneye gelerek Karaman halkını selamladı. Başkan Kalaycı yaptığı konuşmada: “Karamanoğlu Mehmet Bey’in ve Yunus Emre’nin diyarı olan bu aziz topraklarda düzenlemiş olduğumuz bu şölen, birlik ve beraberliğimizi tesis eden güçlü bağlarımızın bir ifadesidir. Hangi şekilde ve isim altında olursa olsun Türk Milletine hizmet etmek, Milletimizin hizmetkârı olmak bizler için büyük bir şeref ve onurdur. Bu doğrultuda,  Karaman gibi Türk Tarihinde önemli bir yere sahip olan bu kadim şehrin, şehr-ül emini, hizmetkârı olma görevini bizlere teslim ettiğiniz günden beri, tüm arkadaşlarımızla birlikte gecemizi gündüzümüze katarak, büyük bir özveri ile çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü belirtmek isterim. Çünkü Karaman'a hizmet etmek bizim için bir sevdadır. 4. Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şölenimiz kutlu, birliğimiz daim olsun” dedi.

 

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın selamlama konuşmasının ardından atılan havai fişekler gökyüzünde görsel şölen oluştururken, Bengü verdiği konser ve sahne performansıyla bir buçuk saat boyunca hayranlarını coşturdu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
1xbet