Connect with us

Kültür Sanat

Akbank Sanat ve Zorlu PSM’den Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. yılına özel iş birliği: “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” Müzikali

Türkiye’nin en uzun soluklu çocuk tiyatrosu olan Akbank Çocuk Tiyatrosu, 50’nci yılında, Türkiye’nin öncü ve yenilikçi sanat kurumlarından Zorlu PSM ve Akbank Sanat iş birliği ile hazırlanan “Peter Pan ve Varolmayan Ülke“ Müzikali yeni sezonda perdelerini açıyor.

Published

on

Türkiyenin en uzun soluklu çocuk tiyatrosu olan Akbank Çocuk Tiyatrosu, 50nci yılında, Türkiye’nin öncü ve yenilikçi sanat kurumlarından Zorlu PSM ve Akbank Sanat iş birliği ile hazırlanan “Peter Pan ve Varolmayan Ülke“ Müzikali yeni sezonda perdelerini açıyor.

 

Perdelerini açtığı ilk günden bu yana tiyatrosever bir kuşağın yetişmesinde büyük etkisi olan Akbank Çocuk Tiyatrosu, bu yıllar içinde Türkiye’nin dört bir yanında binlerce çocuğun hayatında farklı pencereler açtı.

 

Yarım asrı geride bırakan ve bugün 5’inci kuşak seyircileri ile buluşan Akbank Çocuk Tiyatrosu, çocuklara ilham vermeyi sürdürüyor. Akbank Çocuk Tiyatrosu 50’nci yılını Akbank Sanat ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi ortak prodüksiyonu ile gerçekleştirilen, Peter Pan’in hikayesinden uyarlanan müzikal ile kutluyor. 

 

İlk gösterimi 23 Nisan tarihinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenmeye başlayan ve yoğun ilgi gören “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikalinin Eylül ve Ekim aylarındaki yeni sezon gösterimler için biletler 16 Ağustos tarihinden itibaren passo’de satışa sunulacak.

 

       “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” Müzikali

Wendy her akşam kardeşlerine masallar anlatıp yataklarına yatırır. Ancak bu gece, farklı bir gecedir. Masalların büyümeyen çocuğu Peter Pan, koruyucu perisi Tinkerbell ile çıkagelir. Kahramanlarımız, peri tozunun da yardımıyla Varolmayan Ülke adında bir adaya yolculuğa çıkar. Adada korsanlar ve deniz kızlarıyla yaşadıkları maceralar, Kayıp Çocuklar’ın yaşamını değiştirecektir.

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. Yılı için özel olarak yazılan bu müzikal, ilk gösterimini Zorlu PSM’de yapacak. J.M. Barrie’nin ölümsüz romanı Peter & Wendy’den uyarlanan bu özgün eser, pek çok tiyatro oyununa ve filme ilham veren karakterleri, yepyeni bir yorumla sahneye getirecek. 

 

 

Yönetmen                         Mehmet Ergen

Metin & Söz Yazarı          Mehmet Ergen

Müzik Direktörü              Tuluğ Tırpan

Koreograf                          Beyhan Murphy

Dekor                                 Merve Yörük

Kostüm                               Gül Sağer

Işık                                      Richard Williamson

Yardımcı Yönetmen         Lerzan Pamir

Uygulayıcı Yapımcı          Duygu Bayram

 

Oynayanlar

Peter Pan                         Yağız Can Konyalı  

Wendy:                            Elif Gülalp

Kaptan Kanca :                Sami Levi

Tinkerbell:                       Su Sonia Herring

 

Diğer rollerde: Abdullah Cersel, Alisa Simcha, Arek Kazancıyan, Anıl Altınöz, Ayhan Karaağaç, Ayşe Köksal, Birce Leyla Akbulut, Can Gökdoğan, Ezgi İrem Mutlu, Evrim Akyay, Gülçin Alpaşar, Gürdeniz Bursalı, Huri Murphy, Memo Sağlam, Mert Aksu, Mert Aydın, Özkan Özipek, Ralf Bilmen, Sultan Ahmet Çakır, Tuğrul Ali Şenocak, Tuğrul Savaşçı, Ufuk Tevge, Yağmur Topçu,

 

Gösterim Tarihleri:

 

17, 18 ve 24 Eylül

 

1 ve  2 Ekim

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
1xbet