Connect with us

Kültür Sanat

Alader’den Dev Kültür Hizmeti

Kültürel gezileri büyük ilgi gören Alaşehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği(ALADER) Başkanı Adem Karcı,“Katılımcılarımızın ufku ve bakış açısı genişliyor”dedi   İzmir’de yaşayan yaklaşık 100 bin Alaşehirlinin kültürel birlik ve bütünlüğünü sağlamak için kurulan Alaşehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği (ALADER) düzenlediği Şehir ve Kültürel gezileriyle büyük ilgi topluyor.

Published

on

Kültürel gezileri büyük ilgi gören Alaşehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği(ALADER) Başkanı Adem Karcı,“Katılımcılarımızın ufku ve bakış açısı genişliyor”dedi

 

İzmir’de yaşayan yaklaşık 100 bin Alaşehirlinin kültürel birlik ve bütünlüğünü sağlamak için kurulan Alaşehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği (ALADER) düzenlediği Şehir ve Kültürel gezileriyle büyük ilgi topluyor. Edirne'den Kars'a Sinop'tan Hatay'a kadar Türkiye’nin coğrafi ve kültürel değerlerini katılımcılarına tanıtan ALADER üyelerinin güzel anılar biriktirmelerine fırsat oluşturuyor.

 

Bakış açımızı değiştiriyor ufkumuzu geliştiriyoruz

ABD’den Almanya’ya kadar dünyanın dört bir yanında görev yaptığını belirten ALADER Yönetim Kurulu Başkanı Adem Karcı, “Dünyanın dört bir yanında görev yaptım. Şehir ve kültür gezilerine katıldım. Baba ocağım Türkiye özlemim ülkeme olan aşkımı sevdamı katlayarak büyüttü. Gurbetteyken kurduğum Türkiye’yi adım adım gezme hayalimi ALADER başkanlığımla hemşerilerimle birlikte gerçekleştirmeye karar verdim. Toplumumuzun duruş ve düşünüş birliğini oluşturan, gelenek durumundaki her türlü yaşayışı öğrenmek bizim için bir tuttuk. Kültürel geziler yaparak hiç bilmediğimiz iklimleri ve o kültürde yaşayan insanları tanıma fırsatı elde ediyor ve hatta bu coğrafyalardan yeni arkadaşlar ediniyoruz. Edindiğimiz arkadaşlıklar ile bir nevi o coğrafyayla bir bağ oluşturmamıza vesile oluyor. Şehir ve kültür gezileriyle gezerek, yeni yerler ve başka kültürler tanıyan hemşerilerimizin ufku her anlamda gelişiyor ve gençlerimiz yeni bakış açıları kazanıyor” dedi.

 

Maksimum fayda sıfır ticaret

Katılımcılarının maksimum fayda sağlayacağı gezileri düzenlediklerine dikkat çeken ALADER Başkanı Adem Karcı, “ALADER üyelerimiz ve seçici kurulumuz nereyi gezmek istiyor ise oraya gidiyoruz. Çanakkale, Edirne, İstanbul, Eskişehir, Karadeniz, Ürgüp ve Konya gibi geziler gerçekleştirdik. Çok verimli geçti. Bunun sebebi gezeceğimiz yerler konusunda iyi araştırma iyi planlama yapmamızdandır. Tarihi ve doğal güzellikleri geziyoruz. Rehberlerimizden bilgi alıyoruz. Bölge halkıyla bir araya geliyoruz. Yemeklerinden tadıyoruz. Müziklerinde eğleniyoruz. Ulaşım ve konaklama sponsorluğunun büyük bölümünü ben yapıyorum.  Katılım bedelleri ALADER’in faaliyetlerinde kullanılmak üzere dernek kasasına giriyor. Katılımcılarımıza maksimum faydayı sağlarken sıfır ticaret anlayışıyla hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

Zaferin 100. yılını coşkuyla kutlayacağız

Son düzenledikleri Eskişehir gezisinin çok beğenildiğini Afyonkarahisar ve Muğla gezilerinin yakında gerçekleşeceğini bildiren Başkan Karcı, “Son düzenlediğimiz Eskişehir gezimiz büyük beğeni aldı. 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için, Afyonkarahisar KOCATEPE’ye gidiyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı münasebetiyle İzmir’den 11 otobüs kaldırıyoruz. Yaklaşık 500 katılımcımız ile bu bayramı yerinde kutlayacağız. 30 Eylül 2022 tarihinde 2 gece 3 gündüz sürecek gezi için Bodrum’a gidiyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
1xbet