Connect with us

Kültür Sanat

Aydabir’in beşinci söyleşisi ‘Koleksiyon’ başlığında gerçekleştirildi

Bien ana sponsorluğunda, İDEALİST İç Mimarlık Derneği tarafından organize edilen söyleşi serisi ‘aydabir’, farklı konu ve konuklarıyla mimarlık ve tasarım dünyasına ilham olmaya devam ediyor.

Published

on

Bien ana sponsorluğunda, İDEALİST İç Mimarlık Derneği tarafından organize edilen söyleşi serisi ‘aydabir’, farklı konu ve konuklarıyla mimarlık ve tasarım dünyasına

ilham olmaya devam ediyor. İDEALİST İç Mimarlık Derneği’nin kurucu üyelerinden İç Mimar Ayhan Geveli moderatörlüğünde, ‘Koleksiyon’ başlığı altında gerçekleştirilen beşinci söyleşinin konukları, Klasik Otomobil Kulübü (KOK) üyeleri Mimar Haluk Ünsal ile

iş insanı Saydun Gökşin oldu.

 

İDEALİST İç Mimarlık Derneği ve Bien iş birliğiyle hayata geçirilen güncel, sosyal ve ilham veren sohbetler serisi ‘aydabir’in beşinci söyleşisi; koleksiyon başlığı altında, ünlü mimar ve iş insanlarının katılımıyla düzenlendi. İDEALİST İç Mimarlık Derneği Kurucu Üyesi İç Mimar Ayhan Geveli moderatörlüğünde, 22 Ağustos Pazartesi günü Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi’nde gerçekleştirilen söyleşide koleksiyon konusu konuşuldu. Her iki konuğun da Klasik Otomobil Kulübü üyesi olduğu söyleşide Mimar Haluk Ünsal ve iş insanı Saydun Gökşin ile iç mimar Ayhan Geveli; klasik otomobile olan ortak tutkularının yanı sıra tasarım, fonksiyonellik, çevre ve sürdürülebilirlik gibi birçok farklı konudaki görüşlerini dinleyicilerle paylaştı.

 

İDEALİST İç Mimarlık Derneği Kurucu Üyesi İç Mimar Ayhan Geveli; 1986’da henüz öğrenciyken, ilk projelerini Yüksek Mimar Tuncay Çavdar ile Atölye T Mimarlık bünyesinde uygulamaya başladı. 2000 yılında Elif Geveli ile birlikte İstanbul’da Atölye A Mimarlık’ı kurdu. İç mimarlık ve turizm mimarlığı alanındaki çalışmalarını burada sürdürmektedir.

 

İTÜ Mimarlık Fakültesinden mezun olan Haluk Ünsal, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu firmasında, banka ve ofis binaları proje ve taahhüt işleri yapmaktadır. 

 

Leicester Universitesi Kimya Bölümü mezunu Saydun Gökşin; 1992'de Klasik Otomobil Kulübüne üye oldu, 1993'de Türkiye'den ilk kez bir katılım gerçekleştirerek, yurt dışında düzenlenen Monte Carlo Klasik Otomobil Yarışına katıldı. Aynı yıl Türkiye'de ilk Klasik Otomobil yarışını düzenledi. KOK ve Antika Otomobil Federasyonunda çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlık görevlerini üstlendi. 20 ülkeye ihracat yapan aile şirketini 30 yılı aşkın süredir yönetmektedir.

 

‘aydabir’ söyleşi serisinin tüm videoları,  İDEALİST İç Mimarlık Derneği YouTube kanalında izleyenlerle buluşuyor.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
1xbet