Connect with us

Kültür Sanat

Canik’te Yaz Dolu Dolu Geçiyor

Canik Belediyesi tarafından her yıl yaz aylarında düzenlenen kurslar, etkinlikler ve kültür gezileri çocukların ve gençlerin yoğun katılımıyla devam ediyor.

Published

on

Canik Belediyesi tarafından her yıl yaz aylarında düzenlenen kurslar, etkinlikler ve kültür gezileri çocukların ve gençlerin yoğun katılımıyla devam ediyor.

 

Çocukların ve gençlerin yaz tatilini daha verimli bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla Canik Belediyesi tarafından düzenlenen kurslar, etkinlikler ve kültür gezileri  yoğun ilgi görüyor. Çocuklara ve gençlere yönelik düzenlenen Kur’an-ı Kerim dersleri, kişisel gelişim eğitimi, farklı branşlardaki spor eğitimleri ve kültür gezileriyle gençler yaz tatilini dolu dolu geçiriyor.

 

Yaz Spor Okulları Devam Ediyor

Canik Belediyesi tarafından Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi’nde çocukları ve gençleri sporla buluşturup yaz dönemini daha aktif ve verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Canik Yaz Spor Okulları yoğun katılımla sürüyor. 7-14 yaş grubu gençlere alanında uzman eğitmenler eşliğinde ücretsiz basketbol, futbol, güreş, judo, fitness, plates, voleybol, taekwondo, kick boks ve halk oyunları alanında eğitimler veriliyor.

 

Sıbyan Okulları’nda Eğitimler Sürüyor

Canik Belediyesi tarafından faaliyet gösteren Sıbyan Okulları’nda 4-6 yaş grubu çocuklara verilen eğitimler yaz döneminde de aralıksız sürüyor. Alanında uzman eğitmenler  tarafından çocuklara Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi ile oyun eşliğinde zihinsel ve bedensel  gelişimlerini destekleyen eğitimler veriliyor.

 

“Çocuklarımız ve gençlerimiz kendilerini geliştirme imkanı buluyorlar”

Çocukların ve gençlerin düzenlenen kurslarla kendilerini geliştirme imkanı bulduklarını ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Çocuklar ve gençlerimizin yaz tatilini etkili ve verimli geçirmeleri amacıyla düzenlediğimiz kurslar yoğun bir katılımla devam ediyor. Bir çok farklı alanda uzman eğitmenler eşliğinde eğitim faaliyetlerinin sürdüğü kurslarımızda çocuklarımız ve gençlerimiz kendilerini sevdikleri alanlarda geliştirme imkanı buluyorlar. Gelecek nesillerimiz için durmadan çalışmaya ve üretmeye, her alanla yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading