Connect with us

Kültür Sanat

Çardaklı Çeşme Sahnesi Açıldı

Çardaklı Çeşme Sahnesi, binlerce kişinin izlediği "Luca" animasyon film gösterimi ile görkemli bir şekilde hizmete girdi.

Published

on

Çardaklı Çeşme Sahnesi, binlerce kişinin izlediği "Luca" animasyon film gösterimi ile görkemli bir şekilde hizmete girdi.

 

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen hummalı çalışmaların ardından kısa sürede yeni görünümüne kavuşturulan Çardaklı Çeşme Sahnesi baştan sona yenilenerek hizmete girdi.

 

Çardaklı Çeşme Sahnesi DJ ve Ritim Show konseri ile yeniden hizmet vermeye başlarken izleyenler çalınan müziklere eşlik ederek anın keyfini çıkardı. Açılış öncesinde iki bin kişinin doldurduğu Çardaklı Çeşme Sahnesinde izleyenlerin ayakta kalmaması için sahne önüne de sandalye konuşlandırıldı. Konserin ardından Çorlu Belediyesi tarafından alanı dolduran vatandaşlara patlamış mısır ile gazoz ikramı yapıldı.

 

Vatandaşlar Etkinliklerin Sürekli Olmasını İstedi

Çardaklı Çeşme Sahnesini dolduran vatandaşlar "Luca" animasyon filmini keyifle izlerken Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt gösterim sırasında vatandaşlar arasında yerini aldı. Başkan Sarıkurt vatandaşlarla ve çocuklarla sohbet etti ve günün anısına hatıra fotoğrafları çektirdi. Vatandaşlar yeniden hizmete giren Çardaklı Çeşme Sahnesi için Başkan Sarıkurt'a teşekkür ederken hava şartları elverdiği sürece alanda ücretsiz olarak tiyatro ve film gösterimlerinin yapılmasını istediler.

 

Çardaklı Çeşme Sahnesi Beğenildi

Sahnenin hizmete girmesinden dolayı oldukça memnun olduklarını ve sahnenin yeni hâlini beğendiklerini belirten vatandaşlar, Çardaklı Çeşme Sahnesinin güzel bir şekilde yenilenerek açılmasından dolayı mutlu olduklarını, açılış filmini ve beraberinde düzenlenen etkinliklerin yanı sıra patlamış mısır ve gazoz ikramının da kendilerini bir hayli mutlu ettiğini ifade ettiler.

 

"Ücretsiz Etkinliklerimiz Devam Edecek"

Çardaklı Çeşme Sahnesinin hizmete girmesiyle birlikte eylül ayı sonuna kadar ücretsiz olarak tiyatro, film ve konser etkinleri düzenleneceğini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Bugün Çardaklı Çeşme Sahnesi açılışında kıymetli vatandaşlarımız ve çocuklarımızla bir araya geldik. Burasının yeniden hizmete girmesinden ve düzenlenen etkinliklerden dolayı çok memnun olduklarını söylediler. Bu da bizi oldukça memnun etti. Sahnemizde zaman zaman sürpriz etkinlikler de yapmayı planlıyoruz.

 

"Sanat Alanında Önemli İşler Yaptık"

Çorlu’muzu daha güzel bir kent yapmak, ‘gelecek vadeden şehir’ tanımının hakkını vermek için hayata geçirdiğimiz projelerimizden biri olan Çardaklı Çeşme Sahnemizin açıldığını görmek, açık hava tiyatromuzun çocuklarımızın neşeli sesleriyle şenlendiğini duymaktan çok mutluyum. Öte yandan sanat alanında kentimizde önemli işler ortaya koyduk ve bu alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye hizmet binamızın altında bulunan Memduh Şevket Esendal Sahnesi'ni de baştan sona yeniledik. Ayrıca inşaat çalışmalarına başladığımız Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafında yapımı sürdürülen kongre, gösteri, tiyatro, konser, ödül töreni ve konferans gibi sanatsal ve kültürel organizasyonlara ev sahipliği yapacak Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi'mizin de yakın bir süre içinde hizmete girmesini bekliyoruz. Çocuk Tiyatromuzu kurduk ve onların sanatla tanışmalarına vesile olduk. İyi birer sanatçı olduklarını görmek bizleri çok mutlu eder. Kentimizde sanatın her dalını sevdirebilmek ve sanatseverlere hizmet sunabilmek için çalışmalarımızı gayretle sürdürüyoruz." dedi.

 

"Bin 250 Kişilik İzleyici Kitlesine Sahip"

Çardaklı Çeşme Sahnesi hakkında da bilgiler aktaran Başkan Sarıkurt, "Çardaklı Çeşme Sahnemiz iki bin metrekare alan üzerine kurulu olup; içinde sanatçı kulisi, sanatçı makyaj odası, sanatçı ile misafir bay-bayan ve engelli tuvaletleri ve lavaboları bulunan 150 metrekare kapalı alana sahip. Basamak sistemiyle yeniden inşa edilen tribünler ise bin 250 kişi kapasiteli. Ayrıca kapalı alanlar ve sahne engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanılabilecekleri şekilde dizayn edildi. Çardaklı Çeşme Sahnemizi 7/24 kamera sistemiyle canlı olarak izleyebiliyoruz.

 

Çardaklı Çeşme Sahnesinin yeni hâline kavuşmasında ve bu organizasyonların düzenlenmesinde emeği geçen değerli çalışma arkadaşlarıma ve açılış günü alanı dolduran kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Dilerim uzun yıllar Çardaklı Çeşme Sahnesinde hep birlikte kültür ve sanatın tadını doyasıya çıkarırız. Çorlu’muza hayırlı olsun…" sözlerine yer verdi.

 

Çardaklı Çeşme Sahnesi Etkinlik Takvimi

Öte yandan Çardaklı Çeşme Sahnesinde eylül ayı sonuna kadar devam edecek etkinlik programı ise şöyle:

19 Ağustos 2022 Cuma Saat: 20.30

"Karagöz'ün İmtihanı (Geleneksel Gölge Oyunu)

26 Ağustos 2022 Cuma Saat: 21.00

"Dune: Çöl Gezegeni" (Film gösterimi)

1 Eylül 2022 Perşembe Saat: 19.30

Sünnet Şöleni – "Kel Orhan ve Orkestrası" Konseri

7 Eylül 2022 Çarşamba Saat: 20.30

"Başöğretmen Atatürk" (İnteraktif Çocuk Oyunu Tiyatrosu)

15 Eylül 2022 Perşembe Saat: 21.00

"Encanto: Sihirli Dünya" (Animasyon Film Gösterimi)

21 Eylül 2022 Çarşamba Saat: 20.30

"Hacivat'ın Şakası" (Geleneksel Gölge Oyunu)

28 Eylül Perşembe Saat: 20.30

"Çorlu Belediye Bandosu ve Kent Orkestrası" Konseri

Saat: 21.00

"Hayalet Avcıları" (Film Gösterimi)

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading