Connect with us

Kültür Sanat

Dünyanın En Ürkütücü Doğal Afetleri BBC Earth Ekranlarına Geliyor

“Dünyanın En Ölümcül Havası” (The World’s Deadliest Weather) belgeselinin nefes kesen görüntüleri ile Eylül ayında BBC Earth izleyicileri birbirinden ilginç deneyimler yaşayacak.

Published

on

“Dünyanın En Ölümcül Havası” (The World’s Deadliest Weather) belgeselinin nefes kesen görüntüleri ile Eylül ayında BBC Earth izleyicileri birbirinden ilginç deneyimler yaşayacak. Bu sürükleyici belgeselde; farklı coğrafyalarda yaşanan deprem, sel ve kar fırtınalarının yarattığı yıkım ve bu inanılmaz yıkıma şahitlik eden insanların hikayeleri yer alıyor.

 

Yaşanan iklim krizi ile son dönemde daha sık karşılaşılan afetleri konu alan doğa belgeseli “Dünyanın En Ölümcül Havası” (The World’s Deadliest Weather), Eylül ayında BBC Earth ekranlarına geliyor. On üç bölümden oluşan yapımın beşinci sezonu; meydana gelen en ölümcül afetlerle ilgili haber arşivlerini ve dünyanın dört bir yanından gelen amatör ve şaşırtıcı görüntüleri bir araya getiriyor. Her bölümde, doğanın milyonlarca insanın hayatını durma noktasına getirecek yıkıcı gücü karşısında hayatta kalmayı başaran ve onlara yardım etmeye çalışan kahramanların çarpıcı hikayelerine yer veriliyor. Doğanın durdurulamaz gücü karşısında insanlığın tek seçeneği ise bu olağanüstü gücü izlemekle sınırlı kalıyor… Heyecan verici, “Dünyanın En Ölümcül Havası” (The World’s Deadliest Weather) belgeseli 9 Eylül Cuma günü saat 23:00’de BBC Earth ekranlarında olacak.

 

İlgiyle takip edilen belgesel serileri yeni sezonda da BBC Earth’de

En hızlı iklim değişimine maruz kalan bölgeleri ve bu bölgelerde neler yaşandığını anlatan “Panorama: Vahşi Hava ile Dünyamız Tehdit Altında” 2 Eylül Cuma günü saat 23:00’da; zengin yaşam çeşitliliği için bir yuva halini alan dünyanın en muhteşem nehirlerinin konu edildiği doğa belgeseli “Dünyanın Büyük Nehirleri” ise üç bölümden oluşan ikinci sezonuyla 7 Eylül Çarşamba günü saat 22:00’da BBC Earth ekranlarına geliyor. Ayrıca bilim insanlarının karşılaştığı en büyük bilmeceleri inceleyen, kayıp dünyaları, eski uygarlıkları ve evrenin uzak köşelerini konu alan “Bilimin En Büyük Gizemleri”, 1 Eylül Perşembe günü saat 23:00’da BBC Earth’te yayınlanacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading