Connect with us

Kültür Sanat

Fanta Fest Heyecanı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Türkiye’nin en büyük gezici müzik festivali Fanta Fest’in beşinci konseri, festival alanını dolduran 20 bin coşkulu müzik severin enerjisiyle Şanlıurfa’da gerçekleşti.

Published

on

Türkiye’nin en büyük gezici müzik festivali Fanta Fest’in beşinci konseri, festival alanını dolduran 20 bin coşkulu müzik severin enerjisiyle Şanlıurfa’da gerçekleşti.

 

İlk olarak 2001 yılında gerçekleşen ve kesintisiz olarak 14 yıl boyunca devam eden Fanta Fest’in uzun bir aradan sonra tekrar başlayan yolculuğunun tüm hızıyla devam ediyor. Turne boyunca; Ankara’da 20 bin, Samsun’da 35 bin, Kayseri’de 45 bin ve Malatya’da 25 bin festival severi ağırlayan Fanta Fest, Şanlıurfa GAP Arena Kompleksi’nde ise 20 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Şanlıurfa GAP Arena'yı, kapıların açıldığı ilk andan itibaren doldurmaya başlayan 20 bin kişi, DJ performansları, özel dans şovları ve Edis ve Gazapizm’in şarkıları eşliğinde, unutulmaz bir festival deneyimi yaşadı.

 

Festivalin en coşkulu kalabalıklarından birine ev sahipliği yapan Şanlıurfa’da ilk olarak sahnede gençlerin son dönemde en beğendiği rap müzik sanatçılarından Gazapizm yer aldı. Gazapizm, konserine beğenilen şarkılarından İzaf ile başlarken, “Coşkunuz, heyecanınız ve enerjiniz çok güzel. Hepiniz şahanesiniz. Urfa’ya daha çok gelmeyi istiyoruz. Tekrar sizlerle biraraya gelmeyi diliyoruz” diyerek Urfalıların heyecanını paylaştı. Gazapizm konserde; “Sağ Solu Kes”,“Ölüler   Dirilerden Çalacak” ve “Heyecanı Yok” başta olmak üzere popüler eserlerini müzikseverlerle tek bir ağızdan seslendirdi.

 

Dinleyicilerin yoğun tezahüratları eşliğinde sahneye çıkan Edis, ilk olarak sevilen şarkılarından Arıyorum’u seslendirdi. Şanlıurfa’da on binlerce izleyiciyle birlikte olmaktan büyük heyecan duyduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Edis; “ İyi ki geldiniz, şahane bir enerjiniz var. Sizleri çok seviyorum. Hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ederim” dedi. Konuşmasının ardından son teklisi Yalancı ile devam eden Edis; parçaya özel tasarladığı dans koreografisini dansçıları ve Şanlıurfalı izleyicileriyle beraber gerçekleştirdi. Konserinde ayrıca “Martılar”, “Dudak”, “Buz Kırağı” gibi en beğenilen eserlerini izleyiciler ile beraber seslendirdi. Orkestrasına, dansçılarına, emeği geçen tüm ekiplere ve Fanta’ya teşekkür eden Edis, “Hepinizi çok seviyorum, iyi ki geldiniz arkadaşlar” diyerek performansını sonlandırdı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
1xbet