Connect with us

Kültür Sanat

Gölcük Belediyesi Geleneksel El Sanatları Festivali Sona Erdi

Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda birbirinden güzel el emeği ürünlerin sergilendiği Gölcük Belediyesi Geleneksel El Sanatları Festivali sona erdi.

Published

on

Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda birbirinden güzel el emeği ürünlerin sergilendiği Gölcük Belediyesi Geleneksel El Sanatları Festivali sona erdi.

 

Geleneksel el sanatlarının usta isimleri bir araya getiren, Gölcük Belediyesi El Sanatları Festivali dün akşam düzenlenen Celil Cinemre konseri sona erdi. Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda birbirinden güzel el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı festivale; Türkiye’nin dört bir yanından ve Kore’den gelen sanatçılar eserlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Festivalde düzenlenen atölyeler ile ziyaretçilere; geleneksel el sanatları hakkında bilgiler verildi.

 

EL EMEĞİ ÜRÜNLER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Kore’den gelen misafirlerin kendi kültürlerini yansıtan ürünlerinin de sergilendiği festivalde; Gölcük Belediyesi el sanatları sergisi, Emel Öz Sepet Örücülüğü Sergisi, Ebru Deniz-Çapana Dokuma Sergisi, Fatma Kuru Kırkyama Sergisi, Nimet Karakuş-İğne Oyası Sergisi, Reyhane Bozkurt-Hemşin Çorabı Sergisi, Mehmet Yılmaz-Tepme Keçe Sergisi, İbrahim Boz-Cam Altı Sanatı Sergisi, Yasemin Erten-Tokat Tahta Baskı Sergisi ile göz doldurdu. Festivalde ayrıca 2022 yılının Birleşmiş Milletler Tarafından “Uluslararası Cam Yılı” ilan etmesi kapsamında; Meryem Cineviz tarafından “Alevle Cam Şekillendirme sanatı” atölyesi ile ziyaretçilere uygulamalı anlatımlar yapıldı.

 

SANATIN HER TÜRLÜSÜ BU FESTİVALDE

Kültür ve sanat paylaşımı adına önemli bir buluşma olan festival; Geleneksel el sanatları stantlarının yanı sıra, teknik paylaşım atölyeleri, tiyatro gösterileri ve müzik dinletileri ile Gölcük’te sanat dolu iki gün yaşattı. Festivale katılan ziyaretçiler, düzenlenen atölyeler ile geleneksel el sanatları hakkında bilgiler edinirken, düzenlenen etkinlikler ile de eğlenceli anlar yaşadılar.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
1xbet