Alkol Spermi Öldürür mü?

Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç “Alkol spermi öldürür mü?” sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyor.
Bu haber 2021-02-13 08:16:09 eklenmiştir.

 

Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç “Alkol spermi öldürür mü?” sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyor.

Bir çift çocuk sahibi olamıyor ise okların hepsi önce kadına çevrilir ; kadına sorulur. Sigara içiyor musun? Alkol tüketiyor musun? Peki erkek, erkek hasta sigara içiyor mu? Alkol tüketiyor mu? Alkolün erkekte sperm üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Alkol, vücuttaki tüm sistemlerin çalışmalarına zarar verebiliyor. Üreme sistemi de bunlardan bir tanesi olarak değerlendirilebilir. Gebeyken alkol tüketmenin etkisi herkes tarafından aslında biliniyor, eğer gebe ise kadın asla alkol teklif ya da ikram edilmez. Ama gebelik elde etmeden de gebeliği olumsuz etkiliyor. Kadınlarda bu bağşam oldukça netken erkeklerde de net olamaz mı?

Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç’ın sitesinden birçok sorunun cevabını öğrenebilirsiniz.

Evet, alkol kullanan erkeklerde de kadınlarda bebek sahibi olmak istediklerinde endişelenmelidirler. Hafif ya da orta düzeyde bir alkol tüketimi üreme sisteminde olumsuz etki yaratabilir hatta cinsellikte bile olumsuz etkileri olabilir. Libido kaybına yol açabilir. Sertleşme problemlerine neden olabilir. Bunların akabinde de sperm kalitesini düşürebilir. Bunun ile ilgili de oldukça fazla bilimsel yayın ve çalışma vardır. Alkol spermi öldürür. Gebelik düşünen ve bebek isteyen bir çift düşünmeye başladıkları an itibari ile alkolü ve sigarayı hayatından çıkarması gerekmektedir.

Tüp bebek hakkında daha fazla bilgi için: https://sevtaphamdemir.com/ankara-tup-bebek-tedavisi/

ABD’nin bir anketinde 18 yaş ve üzerinde alkol kullanımı %27’leri bulmuştur. Erkek ve kadın infertilitesin de ise sebep olarak %35 oranında alkol kullanımı öne sürülmüştür.

Peki alkol oranları nasıl tanımlanır?

Ankara Tüp bebek tedavisine neden olan alkol oranları araştırmalara göre nedir?

Aşırı içme, bir seferde beş veya daha fazla içecek. Ağır içmek, haftada 15 veya daha fazla içecek tüketmek gibi sınıflandırılabileceği Amerikan Hastalık Korunma ve Kontrol Merkezlerine göre verilmiş olan bir istatistiktir.

Alkol kullanan erkeklerde;

Tetosteron seviyeleri düşer, FSH LH ve sperm üretimini azaltan östrojen seviyelerini yükseltir. İktidarsızlığa veya infertiliteye neden olabilecek kadar testislerde küçülme meydana gelebilir, gonodotropin salınımı azalır, erken boşalma, spermde hareket kusuruna, şekil kusuruna, boyutuna neden olabilir.

Alkolü bırakan erkeklerde de spermin sağlıklı üretimi belli bir zaman sonrasında yeniden olabiliyor.

Kendiliğinden gebe kalamayan bir çift, 1 yıl düzenli birlikteliğe rağmen gebe kalamıyor ise öncelikle alkol ve sigarayı bırakarak bir tüp bebek uzmanı tarafından destek alınması istenmektedir. Önerilmektedir. Erkek veya kadın infertilitesinde de geçerli olmak üzere tüp bebek tedavisi ile ilgili bir yola çıkılmış ise her ne kadar tüp bebek tedavisi de yapılacak olsa hastanın kendisinin morali ve alkol sigara bağımlılığından kendisini uzak tutmak gerekir. Çünkü Ankara  tüp bebek tedavisi var olan yumurta ve var olan spermden meydana gelen embriyonun anne rahmine transferidir. Yeniden sperm üretimi olamaz veya yeniden yumurta üretiminin meydana gelmesini tüp bebek tedavisinin kendisinden beklemeyiz. Yaşam standartlarını düzelterek, hatta alkolü bırakarak başlamak en doğru adımlardan birisi olabilir sizin için tüp bebek tedavisine başlarken.

Miyom tedavisinin ardından yapılan tüp bebek tedavisinin başarılı olma ihtimali çok daha yüksek oluyor. Çünkü miyom tedavisi olmayan hastalarda rahimde bulunan miyomlar, embriyonun rahime tutunmasına engel oluyor ve başarılı bir gebeliğin önüne geçiyor. Bu noktada ise miyom tedavisinin önemi ortaya çıkıyor. Miyom tedavisi ile ilgili daha fazla bilgi alabilmek için;

https://sevtaphamdemir.com/ankara-miyom-myom-tedavisi-ve-belirtileri/


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Yazarlar

© Copyright 2021 Lifemagazin. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Türkiye'nin En Gözdee Magazin Sayfası
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Mersin Haber Ajans
1xbet