Connect with us

Kültür Sanat

Haydi, çocuklar eğlenceye

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin “Çık Dışarıya Oy-na-ya-lım!’’ adı altında başlattığı ailelerin yoğun ilgi gösterdiği çocuk şenliği devam ediyor   Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yaz boyu devam edecek olan “Çık Dışarıya Oy-na-ya-lım!’’ çocuk şenliği Kocaeli’nin tüm ilçelerinde renkli ve eğlenceli atölyeler ile devam ediyor.

Published

on

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin “Çık Dışarıya Oy-na-ya-lım!’’ adı altında başlattığı ailelerin yoğun ilgi gösterdiği çocuk şenliği devam ediyor

 

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yaz boyu devam edecek olan “Çık Dışarıya Oy-na-ya-lım!’’ çocuk şenliği Kocaeli’nin tüm ilçelerinde renkli ve eğlenceli atölyeler ile devam ediyor. İzmit’in Gültepe semtinde gerçekleşen etkinliğe katılım yoğun oldu. Ailelerin çocukları ile birlikte yer aldığı eğlenceli ve öğretici etkinliklerde minikler coşku dolu anlar yaşadı.

 

UYGULAMALI ETKİNLİKLER

İzmit Gültepe Mahallesi Şehit Polis Volkan Sabaz İlkokulu bahçesinde gerçekleşen “Çık dışarı oy-na-ya-lım!” çocuk şenliğinde yer alan yüz boyama standında çocukların yüzleri rengârenk boyandı. Çocuklar müzik eşliğinde dans edip eğlenme fırsatı buldu.  Ayrıca topaç boyama, bez torba boyama atölyelerinde ise minik misafirler uygulamalı olarak yeteneklerini keşfetti. Çocuklar geri dönüşüm ve sıfır atık atölyelerinde de doğal kaynakların daha az kullanılması ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakılması bilincine sahip oldu.

 

DOYASIYA EĞLENCE BİZİMLE

Kocaeli’de etkinliğe katılan çocuklar masalın içinde başka dünyalara yolculuk yapıyor. Etkinlikte yer alan boyama atölyeleri, çocukların hayal güçlerine renk katarak gelişim sağlamasına destek oluyor. Büyükşehir çocukların eğlenceli vakit geçirip gelişimlerine destek olan etkinlikleri tüm ilçelerde gerçekleştiriyor. Çocuklar için düzenlenen “Çık Dışarı Oy-na-ya-lım!” etkinlikleri ilçelerde belirlenen alanda saat 18.00’de başlıyor. Şenlikte çocuklar için; topaç ve bez çanta boyama, sıfır atık, sünger baskı atölyeleri, eğlenceli atletizm parkuru, halat çekme, çuval yarışı, denge bisikleti gibi eğlenceli yarışlar düzenleniyor. Ayrıca üç palyaço, iki sevilen animasyon karakteri ile animasyon gösterileri, şişme oyun grupları ve atlama ipi, limonata ve patlamış mısır, sosis balon dağıtımı gibi hediye ve ikramlıklar yer alıyor.  

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz etkinlikleri kapsamında 12 ilçede 24 noktada başlatılan vatandaşın yoğun katılımı ile karşılanan “Çık Dışarıya Oy-na-ya-lım!’’ çocuk şenliği etkinliği ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 318 27 25 nolu telefonu arayabilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading