Connect with us

Kültür Sanat

Hayvanların Benzersiz Dünyası DocuBox HD Ekranlarında

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde HD kalitesiyle izleme deneyimi sunan belgesel kanalı DocuBox HD, ilginç yapımlarıyla muhteşem deneyimlerin kapısını açıyor.

Published

on

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde HD kalitesiyle izleme deneyimi sunan belgesel kanalı DocuBox HD, ilginç yapımlarıyla muhteşem deneyimlerin kapısını açıyor. Ağustos ayında DocuBox HD ekranlarında, hayvanların benzersiz dünyasına misafir olacağız.

 

Bolivya, Küçük Böcekler, Büyük Paralar (Bolivia Small Beetles Big Money) – 13 Ağustos Cumartesi, Saat 09:00

Bolivya, böcek türlerinde en geniş biyoçeşitliliğe sahip ülkeler arasında yer alıyor. Bu durum, And Dağları'nın doğu yamaçlarındaki Bolivya Yungaları’nda kendini gösteriyor ve biyologlarla hayvan tüccarlarının ilgisini eşit oranda çekiyor. Satıcılar hayvanları yakalayıp Avrupa ve Asya'daki turistlere ve koleksiyonculara satıyor, ancak araştırmacılar nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan türleri kurtarmaya ve bölgedeki kırılgan ekolojik dengeyi korumaya çalışıyor. Bu araştırmacılardan biri olan entomolog Fernando Guerra Sernudo, yerlilerle birlikte böcek yaşamının çeşitliliğini korumayı amaçlayan programlar başlatıyor.

 

Sumatra'nın Son Orangutanları  (The Last Orangutans Of Sumatra) – 16 Ağustos Salı, Saat 20:00

Bugün Sumatra’da, sadece 6000 Orang-Utans yaşıyor ve karamsar tahminler, tehlike altındaki bu neslin devam şansının sınırlı olduğunu öngörüyor. Bu neslin tükenmesinin en önemli nedeni ise doğal yaşam alanlarının karlı palmiye yağı ekimi için yok edilmesi. Palmiye ağaç dikim alanları bugün Sumatra adasının yüzde 70’ini kaplıyor.

 

Penguen Cenneti Falkland Adaları (Falkland Islands Penguins Advancing Forward) – 17 Ağustos Çarşamba, Saat 10:00

360° GEO – Program Falkland Adaları'nın kaba güzelliğini yakalayıp dünyanın uzak ucundaki penguen kolonilerinin yaşamının içine dalıyor. Falkland Adaları, Güney Atlantik'te, Güney Amerika kıtasından çok uzakta olmayan bir takımadadır. 1980'lerde İngiltere ve Arjantin egemenlik için acımasız bir savaş verdiler. Her iki tarafta Arjantinliler teslim olmadan önce yaklaşık 1000 kişi kaybetti. Bugün, Britanya Denizaşırı Toprakları'nın yaklaşık 700 adası bir kez daha doğal bir cennet. Binlerce penguen kıyıya akın ediyor! Yaklaşık 3 bin kişilik bir nüfus "İngiliz yaşam tarzını" sürdürürken, Londra'dan 12 bin 600 kilometre uzaklıkta, ekonomik ve bölgesel izolasyonlarına rağmen ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. 

 

DocuBox HD yayınlarına, seçkin TV platformları Vodafone TV kanal 163, D-Smart Kanal 58 ve KabloTV Kanal 122 üzerinden ulaşılabiliyor. 

 

SPI International, DocuBox HD’nin yanı sıra Türkiye’de yayın yapan diğer kanallarıyla da kaliteli yapımlar sunuyor. SPI International bünyesinde  ülkemizin yanı sıra 25 ülkede 30 milyon kişiden oluşan geniş bir abone kitlesine ulaşan keyifli filmlerin adresi FilmBox, popüler TV dizileri, gişe rekorları kıran Hollywood filmleri, yılların eskitemediği klasikler ve gibi farklı türlerde içerik sunuyor. FilmBox Extra, ağırlıklı olarak aksiyon ve gerilim türü filmleri ekranlara getiriyor. SPI International kanalları arasında, canlı karşılaşma heyecanı da sunan dövüş sporu kanalı FightBox, adrenalin sporu yarışmalarını ekrana taşıyan Fast&FunBox, dünyanın ilk HD moda kanalı olan FashionBox yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading