Connect with us

Gündem

İlaç ve tıbbi cihazların ihracatı

Published

on

 

 

Tıbbi ürünler, ilaçlar gibi Rusya Federasyonu topraklarından ihraç edilebilir. Rusya Federasyonu topraklarında, EAEU sınırları dışında ihraç edilmek üzere üretilen ve EAEU topraklarındaki kullanım amacı dışında olan tıbbi ürünler kayda alınmaz ve ayrıca Rusya Federasyonu’nda tasarım deneme çalışmaları, araştırmalar (denemeler) için üretilen tıbbi ürünler kayda alınmaz. Bu hüküm, 30.04.2021 tarihli Federal Kanun № 128-ФЗ’nin yürürlüğe girdiği 2 Ocak 2027 tarihine kadar geçerliydi.

 

Ayrıca, sahte tıbbi ürünler ve kalitesiz tıbbi ürünler ilaçlar gibi Rusya Federasyonu topraklarından çıkarılmalı ve imha edilmeli veya ihracat edilmelidir. Sahte tıbbi ürünlerin ve kalitesiz tıbbi ürünlerin Rusya Federasyonu topraklarından ihraç edilmesi, bunları Rusya Federasyonu topraklarına ithal eden kişi tarafından finanse edilmelidir.

 

Rusya Federasyonu topraklarında seri numaraları, parti numaraları, grup numaraları veya diğer kimlik belirtileri sahte, kalitesiz tıbbi ürünlere karşılık gelen tıbbi ürünler, Rusya Federasyonu topraklarından çıkarılmalı veya imha edilmelidir ve bunun maliyetini tıbbi ürünleri Rusya Federasyonu’na ithal eden kişi karşılamalıdır.

Continue Reading