Connect with us

Kültür Sanat

İstanbul Festivali Son Haftasına Yıldız İsimlerle Giriş Yapıyor

14 Ağustos’ta sona erecek olan, Türkiye’nin en kapsamlı ve uzun soluklu etkinliği İstanbul Festivali son haftasında Sefo, Yıldız Tilbe, Sertab Erener, Murda, Güneş, Gülşen ve 90’ların en sevilen isimlerini ağırlayacak.

Published

on

14 Ağustos’ta sona erecek olan, Türkiye’nin en kapsamlı ve uzun soluklu etkinliği İstanbul Festivali son haftasında Sefo, Yıldız Tilbe, Sertab Erener, Murda, Güneş, Gülşen ve 90’ların en sevilen isimlerini ağırlayacak. 

 

İstanbullular tarafından çok sevilen ve büyük beğeni toplayan, ‘erişilebilir fiyatlar’ mottosuyla her geçen gün katılım rekoru kıran İstanbul Festivali, son haftasında yıldız isimleri ağırlayacak. Festival Park Yenikapı’da, Focus İstanbul Etkinlik Yönetimi tarafından ilk kez düzenlenen ve şehrin kültür, sanat ve eğlence dünyasına yeni bir soluk getiren festivalde bu hafta Türk pop müziğin veTürk rap müziğin en sevilen isimleri sahnede olacak. 

 

Görkemli sahnesinde bugüne kadar birçok sanatçıyı ağırlayan İstanbul Festivali’nde bu hafta sevilen isimler beğenilen şarkılarını on binlerce katılımcıyla birlikte seslendirecek. 8 Ağustos  Sefo konseriyle devam edecek festival programında; 9 Ağustos’ta Yıldız Tilbe, 10 Ağustos’ta Sertab Erener, 11 Ağustos’ta Güneş ve Murda, 12 Ağustos’ta Gülşen yer alıyor.

 

İstanbul Festivali’nde 90’lar gecesi!

İstanbul Festivali, 13 Ağustos Cumartesi gecesi ‘Şimdi 90’lar’ diyor ve 90'ların unutulmayan şarkılarını, Türk popunun unutulmaz sesleriyle yine, yeniden sahneye taşıyor. Metin Özülkü orkestrası eşliğinde Burak Kut, Eda Özülkü, Erdal Çelik, Ferda Anıl Yarkın, Jale, Metin Özülkü, Reyhan Karaca, Sibel Alaş, Ümit Sayın ve Yonca Evcimik’in sahne alacağı gecede ‘İstanbul Şarkı Yarışması’nın finali de gerçekleşecek. POPSAV (Popüler Müzik Sanatı Vakfı) ve Türker Reklamcılık & Organizasyon öncülüğünde, popüler müzik kültürüne yeni bir repertuvar kazandırmak amacıyla projelendirilen ‘İstanbul Şarkı Yarışması’nda finale kalan ‘İstanbul Şarkıları’, İstanbul Festivali işbirliğinde bu özel gecede seslendirilecek. Final jürisi yarışmanın ilk üç finalistini de seçecek.

 

İstanbul Festivali’nin 14 Ağustos’taki kapanış gecesi ise sürpriz bir konserle gerçekleşecek. 

 

İstanbul Festivali’nin biletleri 30 TL’den başlayan erişilebilir fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

İstanbul Festivali’nin ana sponsorluğunu Alternatif App üstlenirken, festivalin tematik sponsorları Algida, Koel Elektronik, Medical Park, Nescafe, Omo, Pepsi, Şenpiliç ve TatilBudur şeklinde sıralanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading