Connect with us

Kültür Sanat

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ‘’30 Ağustos Zafer Bayramı Fotoğraf Sergisi’’ Açıldı

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100.

Published

on

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yılı münasebetiyle İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sergi Alanında "30 Ağustos Zafer Bayramı Fotoğraf Sergisi" açıldı. Açılışını İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür’ün yaptığı sergiye İzmir İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürleri, Kemalpaşa Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Özge Köktürk Çavuş, okulun öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

 

Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Özge Köktürk Çavuş;  Türk tarihinde bağımsızlığımızı sağlayan, Türk Ulusunun mücadelesini yansıtan 30 Ağustos 1922 Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 100. Yılında bir fotoğraf sergisi düzenlediklerini söyledi. Sergiyi İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlamış olmanın onurunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; öncelikle bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti. Yentür, eğitimcilere düşen görevin çocukları vatan, millet, bayrak, devlet, ezan şuuru ile yetiştirmek olduğunu ifade etti. Bu bayrağın dalgalanmaya devam etmesi için bize düşen görevlerin oldukça önemli olduğunu belirten Yentür ‘’ bu vesile ile; 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, gazilerimizi ve ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.’’ dedi.

 

Milli Savunma Bakanlığı arşivinde bulunan fotoğraflar, Muharebe ve Mustafa Kemal Atatürk’ün hafızalara kazınan fotoğrafları arasından seçildi. Kemalpaşa Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Atatürk’ün sevdiği türküler ve marşlardan oluşan dinletisi eşliğinde gezilen sergi çok beğenildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading