Connect with us

Kültür Sanat

Kandıra’da Ağustos dolu dolu yaşanacak

Kandıra Ağustos ayı içinde bir dizi kültür sanat etkinliği ve uluslararası yarışmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Published

on

Kandıra Ağustos ayı içinde bir dizi kültür sanat etkinliği ve uluslararası yarışmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

Yaz etkinlikleri kapsamında kültür-sanat, film gösterimlerinden konserlere, söyleşilerden festivallere kadar toplumun her kesimine yönelik etkinliklerine devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi işbirliği ile Ağustos ayın içinde Kandıra’da bir birinden güzel programlarla unutulmaz etkinlikler gerçekleştirecek. Kandıra Belediyesi Ağustos ayı içinde bir dizi kültür sanat etkinliği ve Uluslararası Balık Tutma Yarışmasına ev sahipliği yapacak.

 

KLARNET SEVERLERE ‘’KANDIRA KLARNET GECESİ’’ (1)

Ünlü Klarnet Virtüözü Türkan Kandıralı ve usta klarnet virtüözleri Altan Gözetlik, Ergün Şenlendirici ve TRT Sanatçısı Ayşe Ekiz eşsiz reperatuarları ile 21 Agustos Pazar günü saat 21:00’de Kandıra Kent Meydanında gerçekleştirilecek ‘’Kandıra Klarnet Gecesi’’ programında Kandıralılara unutulmaz bir gece yaşatacak.

 

KANDIRALI ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU OLACAK (2)

“Çık Dışarıya Oy-na-ya-lım!’’ adı altında 12 ilçede 24 noktada başlayan çocuk şenliğinin bir durağı da Kandıra olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kandıra Belediyesi işbirliği ile 23 Ağustos 2022 Salı günü Saat 18:00-21:00 saatleri arasında Kandıra Namazgah Tema Park alanında düzenlenecek olan program Kandıralı çocuklara eğlenceli ve keyifli saatler yaşatacak. Program da masal ve kukla gösterisi sahnelenecek.

 

RECEBİM VE BEDİRHAN KONSERİ (3)

Kandıra Belediyesi Kültür Günleri kapsamında düzenlenen Karadeniz'in sevilen sesi Recebim ile Karadeniz'in genç başarılı sesi Bedirhan Konseri Kandıra’yı sallayacak. 24 Ağustos Çarşamba günü  20:30 – 24:00 saatleri arasında Kandıra Namazgah  Tema Park Alanında açık hava konseri olarak gerçekleştirilecek program için daha şimdiden heyecan dorukta.

 

BİR DİĞER MÜZİK ZİYAFETİ: SİMGE SAĞIN KONSERİ (4)

Yine ‘Yaz Neşesi’ etkinlikleri kapsamında 27 Ağustos Cumartesi günü saat 21.00’da Simge Sağın Kandıralı müzikseverlerle buluşacak. Kandıra Meydanı’nda sevenleriyle bir araya gelecek olan Sağın, en güzel şarkılarını müzikseverlerle birlikte seslendirecek.

 

5. KOCAELİ ULUSLARASI BALIK YAKALAMA YARIŞMASI (5)

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sportif Olta Balıkçılığı Doğa ve Su Sporları Kulübü, İmeak Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanlığının işbirliği ve Kandıra Belediyesinin destekleri ile 5. si düzenlenecek olan Uluslararası balık yakalama yarışması 26-27-28 Ağustos 2022 tarihlerinde Kandıra Çamkonak Mahallesi Uzunkum Sahilinde gerçekleşecek. Karadeniz’de ilk defa gerçekleşecek olan yarışma, Karadeniz’in hırçın dalgalarına karşı her anı heyecanlı ve kıyasıya mücadele ile geçeceği tahmin ediliyor.

 

8 ayrı ülkeden 20 yabancı Sporcu ve ülkemizin 13 ayrı şehrinden toplamda 120 sporcunun 2 şer kişilik takımlar halinde katılacağı yarışma 3 etaptan oluşacak. 1. Etap 27 Ağustos 01:00 da başlayıp, 07:00 da sona erecek. 2. Etap 27 Ağustos 19:00 da başlayıp 23:00 da bitecek. 3. Etap ise Büyük balık etabı olacak. 28 Ağustos saat 01:00 da başlayıp, sabah 07:00 da bitecek. Yarışmada en büyük balığı yakalayan yarışmacı ve puanlama sisteminde 1.-2. ve 3. olan takım Kocaeli Sportif Olta Balıkçılığı Doğa ve Su Sporları Kulübü tarafından ödüllendirilecek.

 

Ağustos ayında gerçekleşecek bu beş programda zevkinize göre yer almayı unutmayın.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
1xbet