Connect with us

Gündem

Kendi Yatınıza Sahip Olmadan Mavi Yolculuğun Keyfini Çıkarın

Published

on

Kendi Yatınıza Sahip Olmadan Mavi Yolculuğun Keyfini Çıkarın

Çanakkale’den Suriye sınırında Antakya arasında uzanan 2 bin 500 km uzunluğundaki sahil şeridini keşfetmek için kendi yatınıza ihtiyacınız yok. Mavi Yolculuk, Türkiye’nin en güzel sahil şeridi, Likya ve Turkuaz kıyıları için icat edildi.

Çantalarınızı toplayın ve Türkiye kıyılarında büyüleyici bir yolculuğa çıkın. Bir “Mavi Yolculuk“, iyi dizayn edilmiş, çoğunlukla motorlu, ahşap bir gemi olan bir gulette bir kabin almanıza yardımcı olur. Türkiye’de inşa edilen bu ahşap gemiler, turist kalabalığından uzak koylara gitmenizi sağlar. Türkiye tatilinizde günlük hayata ara verin ve gulet sizi karadan ulaşılamayan kumlu plajlara veya küçük adalara götürürken güvertede dinlenin. Mavi yolculuğun nereye gitmesi gerektiğine kendiniz karar verin veya önceden kararlaştırılmış bir rotayı takip edin. İstediğiniz yerde yüzme özgürlüğü her durumda sizindir.

Derin Sessizlik Sizi Bekliyor!

Denizdeki sessizlikte, olası karada geziler için pillerinizi şarj edebilirsiniz. Rüya gibi balıkçı kasabalarını keşfetmek veya kendinizi Antalya veya Marmaris’in daha çalkantılı çarşı karmaşasına kaptırmak için Türkiye’deki mavi yolculuğu deneyin. Asya ve Avrupa’nın kesişme noktasında bulunan Türkiye’nin heyecan verici kültürel mirası sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Antik tapınaklar, amfitiyatrolar, Likya kaya mezarları ve camilerin veya doğuya özgü bir çarşının yanında bulunan haçlı tarikatlarından kaleler, bu karışım Türkiye’deki Mavi Turunuzu unutulmaz bir deneyim haline getirecek. Tatil havasının vazgeçilmez bir unsuru ve pastanın üzerindeki krema elbette yöre mutfağı. Gemideki yemek keyfi Türkiye tatilinizi mükemmel kılar.

Burada pek çok ot ve zeytinyağı ile hazırlanan Türk mutfağının spesiyaliteleri, taze yöresel sebzeler, özellikle deniz havasında güzel olan et veya balık tadı ile şımartılacaksınız. Ve günbatımında güvertede bir rakı, su ve buz ile bu hafif sütlü anasonlu schnapps, Mavi Yolculuk tatil gününüzü tamamlıyor.

Bize şimdi https://www.adayacht.com/mavi-yolculuk adresinden ulaşın!

Continue Reading