Connect with us

Kültür Sanat

Red Bull Dance Your Style ile şarkıyı doğru tahmin et, ödülü kazan

Hip hop, popping, house gibi tüm sokak dansı türlerini bünyesinde barındıran dans yarışması Red Bull Dance Your Style Türkiye Finali, Antalya, İstanbul ve İzmir’deki elemeler sonrasında 10 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirilecek.

Published

on

Hip hop, popping, house gibi tüm sokak dansı türlerini bünyesinde barındıran dans yarışması Red Bull Dance Your Style Türkiye Finali, Antalya, İstanbul ve İzmir’deki elemeler sonrasında 10 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirilecek. Kazananı izleyicilerin belirleyeceği final öncesinde jürilik ve değerlendirme yeteneğine güvenen herkes, RedBull.com/eniyidans adresinde başlatılan yarışmada kendisini gösterebilecek. Kazanan ise Red Bull Dance Your Style bel çantası ve bir saatlik bire bir eğitim şansı yakalayacak. 

 

İzleyicinin jüri olarak kazananı belirlediği yarışma; Red Bull Dance Your Style 2022 dansın en iyilerini belirlemek için geri döndü. Dans pistlerini yeniden yeteneklerle buluşturmaya hazırlanan Red Bull Dance Your Style yarışması, bu yıl Instagram üzerinden toplanan başvuruların ardından elemelerle devam edecek. Dansçıların hip hop, popping, house dance gibi sokak dansı stillerinde hünerlerini sergileyeceği ve Türkiye finalinin 10 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirileceği yarışmada kadın ve erkek dansçılar, birlikte yarışacak. En iyi olan isim Güney Afrika’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2022 Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek. Elemelerde deneyimli jürinin oylarının yarışmacıların en iyilerini finale taşıyacağı yarışmada, finalde ise seyircinin oyları kazananı belirleyecek.

 

Türkiye Finali öncesinde dans tutkunlarının jürilik ve değerlendirme yeteneklerini gösterebilecekleri yarışma da RedBull.com/eniyidans adresinde başladı. Yarışmacılar dansçıların eşlik ettiği şarkıları tahmin edecek ve devamında gelen videoda hangi yarışmacıyı neden seçtiği hakkında yorumlarını yazacak. Yarışma kapsamında katılımcılar arasında en yaratıcı yorumu yazan yarışmacı Red Bull dünyasına özel sürpriz ödüllerin sahibi olacak. 

 

Red Bull Dance Your Style Hakkında

30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenlenen Red Bull Dance Your Style, dansçıların herhangi bir street style türünde performans sergilediği, müziğe ve beklenmedik ritimlere doğaçlama ayak uydurduğu, izleyicilerle etkileşime geçtiği teke tek yarışma formatında gerçekleşen dans yarışmasıdır. Bulunduğu şehrin kültürüne göre de şekillenen Red Bull Dance Your Style, İtalya’da popüler dansın figürleriyle geleneksel dansla buluşurken, Fransa’da sokak dansı ile Japonya’da ise takibi zor hızlı figürler izleyicileriyle yeniden şekilleniyor. Seyircinin kartlarını havaya (kırmızı veya mavi) kaldırarak oyladığı dansçılar, önce dans pistine sonra birbirlerine meydan okuyor. Red Bull Dance Your Style’a dair daha fazla bilgi için Red Bull/DanceYourStyle adresini takip etmek mümkün.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading