Connect with us

Sağlık

Sabah Ereksiyonu Olamıyorum Ve Ne Yapmam Gerekiyor?

Published

on

Sabah Ereksiyonu Olamıyorum Ve Ne Yapmam Gerekiyor?

 

Erkeklerin en çok yaşadığı sorunlar arasında yer alan sabah ereksiyonu olmaması sorunu her geçen gün artmaktadır. Bunun sonucunda da sorun yaşayan hastalar bu konu ile ilgili olarak üroloji polikliniklerine başvurmaktadır. Bu tarz sorunlar yaşayan kişi uyku döngüsüne bağlı olarak bu tarz problemleri yaşar. Ergenlik çağındaki gençler veya yetişkin olan kişiler uyku esnasında 25 ila 30 dakika devam eden 3 veya 5 kere olan sertleşme yaşamaktadırlar. Bu sertleşmenin süreci uyku döngüsünün yüzde kırkına tekabül etmektedir. Bu durumda herhangi bir şekilde cinsel bir uyaran olmadan oluşan gece sertleşmesi, uyanma saatinde olduğu zaman sabah ereksiyonu adını almaktadır.

 

Sabah Ereksiyonu Problemi

 

Birçok erkeğin en büyük problemi haline gelen sabah ereksiyonunun olmaması cinsel sağlıkta çok sorun yaratmaktadır. Sonuç olarak da bu sorunu yaşayan erkekler sabah ereksiyonu olamıyorum

şikayeti ile uzman doktora başvurmaktadır. Aslında bu problem bir sağlık sorunu olmayan kişilerde de görülmektedir. Genelde iktidarsızlık olarak adlandırılan erektil disfonksiyonda da görülen bir durum olduğu için sertleşme sorunu yaşayan kişiler diğer tüm belirtilere dikkat etmelidir. Cinsel ilişki esansında yeterli sertleşmenin olmaması ya da sertleşmenin süresinin yeterli olmaması durumunda mutlaka bir üroloji uzmanı ile görüşmelidir.

 

Sabah Ereksiyonu Probleminin Tedavi Yöntemleri

 

Erektil disfonksiyonun belirtilerinden biri olan sabah ereksiyonunun oluşmaması durumunda uygulanacak tedavi yöntemleri ameliyat dışında, ilaç tedavisi, penil enjeksiyon ve vakum cihazları olmaktadır. İlaç tedavisinde birçok farklı ilaç kullanılır. Bazı zamanlar bu ilaçların çok faydası olmadığı için penil enjeksiyon yöntemi sayesinde sertleşme sağlanmaktadır. Bunların dışında vakum cihazları ile cinsel ilişki durumunda sertleşme sağlanmaktadır.

 

Bu yöntemlerin hepsi cinsel ilişki öncesinde kullanılır ve geçici çözüm sağlar. Erkeklerde sabah ereksiyonunun olmaması ve sertleşmenin yeterli sürede olmaması gibi belirtileri olan erektil disfonksiyonda uygulanan diğer bir tedavi yöntemi de penil protez olmaktadır. Bu tedavi yönteminin diğer adı da mutluluk çubuğu olmaktadır. Uygulanan protezler yüksek oranda başarı sağlamaktadır. Penis içine yerleştirilir ve yapay olarak sertleşme sağlanır. Ayrıca bu protezler penis içinde corpus cavernosum adındaki kanala yerleştiği için dışarıdan bakıldığında fark edilmez.

 

Tek parçalı protez çeşitleri; kolay kullanımları, mekanik aksamının olmaması ve uzun yıllar kullanma imkanı olması nedeni ile ayrıca; ekonomik anlamda da fiyatlarının daha düşük olması nedenli ile sabah ereksiyonu olmaması problemi yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Ameliyat sonrasında sorunla ilgili kalıcı çözüm bulunmuştur. Ayrıca hem cinsel sağlık hem de psikolojik sağlık için oldukça önemli bir ameliyat olmaktadır.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com adresini ziyaret ederek, tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Continue Reading