Connect with us

Kültür Sanat

Saray Belediyesi’nden dolu dolu etkinlik

Saray Belediyesi tarafından düzenlenen Onur ve Zafer Hasat ve Sanat Günleri, 19 Ağustos ile 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Published

on

Saray Belediyesi tarafından düzenlenen Onur ve Zafer Hasat ve Sanat Günleri, 19 Ağustos ile 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Atatürk'ün Saray'a gelişinin yıldönümü olan 19 Ağustos'ta başlayarak 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda sona erecek olan program, 12 gün boyunca birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak.

 

ATATÜRK’ÜN SARAY’A GELİŞİNİN 85. YILDÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANACAK
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Trakya Manevraları sırasında Saray’ı onurlandırışının 85. Yıldönümü 19 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilecek programla kutlanacak. Program, saat 10.30’da Atatürk Alanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Atatürk Alanı’nda gerçekleşen törenin hemen akabinde anma programı, Saray Belediyesi’nin yanında bulunan Atatürk Rölyefi önünde devam edecek. Protokol tarafından Atatürk’ün Saray’da istirahat ettiği noktaya çiçek sunulacak. Çiçek sunumunun ardından Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ve Saray Kaymakamı Adem Ünal günün anlam ve önemine dair konuşmalarını gerçekleştirecek. Türkiye Sakatlar Derneği Halk Oyunları Ekibi, Saray Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi ve Kader Yatkın yönetiminde Saray Belediyesi Halk Oyunları Roman Dans Ekibi gösterilerini sunacak. Halk oyunları gösterilerinden sonra Büyük Taarruz isimli şiir okunacak.  Program, Saray Belediyesi müzik eğitmeni Salih Demirci ile Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan mini konserle son bulacak.

SARAY, ATATÜRK İÇİN KOŞACAK
Atatürk’ün Saray’ı onurlandırışının 85.yıldönümü anısına 19 Ağustos Cuma günü 18.00 ile 21 saatleri arasında Atatürk Alanı’nda 5. Atatürk Koşusu gerçekleştirilecek ve dereceye girenler ödüllendirilecek.

SON MEKTUP GÖSTERİME SUNULACAK
Onur ve Zafer Hasat ve Sanat Günleri kapsamında 20 Ağustos Cumartesi günü ‘Son Mektup’ adlı film 14.00 ve 16.00 saatlerinde Saray Atatürk Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.

KÖSTEBEKGİLLER PERİLİ ORMAN ÇOCUKLARLA BULUŞACAK
21 Ağustos Pazar günü ‘Köstebekgiller Perili Orman’ adlı film 12.00, 14.00 ve 16.00 saatlerinde Saray Atatürk Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşacak.

AÇIK HAVA SİNEMA GECELERİ BAŞLIYOR
22 Ağustos Pazartesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gün boyunca Saray Belediyesi Yaz Atölyeleri’nde eğitim gören çocuklarımız için satranç, masa tenisi ve zeka oyunları branşlarında turnuvalar düzenlenecek. Saat 21.00 da ise açık Atatürk Kültür Merkezi önünde açık hava sinema geceleri ‘Hedefim Sensin’ ile başlayacak.

23 AĞUSTOS SALI AKUSTİK KONSER
23 Ağustos Salı günü saat 20.00 da Atatürk Kültür Merkezi önünde Gökhan Esen, Volkan Turan, Sertaç Ergene akustik performans konseri gerçekleştirilecek. Saat 21.00’da açık hava sinema geceleri kapsamında ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ izleyiciyle buluşacak.

YAZ ATÖLYELERİ KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK
24 Ağustos Çarşamba günü saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde Yaz Atölyeleri(Ritim, piyano, gitar) konseri gerçekleştirilecek. Saat 21.00 da ise Hasan Ergen Parkı’nda ‘Köstebekgiller Gölgenin Tılsımı’ adlı film çocuklarla buluşacak.

TOPLU SÜNNET ŞENLİĞİ ETKİNLİĞE DAMGA VURACAK
Saray Belediyesi; maddi durumu uygun olmayan, çocuklarına sünnet düğünü yapmaya gücü yetmeyen ailelere destek olmak amacıyla 25 Ağustos Perşembe günü toplu sünnet şenliği düzenleyecek. Çocuklara güzel bir anı bırakacak olan sünnet şenliği, saat 13.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı tiyatro oyunuyla başlayacak. Tiyatronun ardından saat 14.00’da Ayaspaşa Camii’nde sünnet çocukları için Mevlit okutulacak. Saat 16.00 ile 17.30 saatleri arasında esprili üslubuyla Trakya’yı güldüren Babanın Oğlu Kemal ve Emrah Balta Davul Zurna Ekibi sünnet çocuklarını eğlendirecek. 17.30 da ise Pazar yerinde sünnet çocukları için konvoy düzenlenecek. Konvoy sonrası Atatürk Kültür Merkezi önünde pilav ve ayran ikramı yapılacak. Saat 20.00’da Atatürk Kültür Merkezi önünde sünnet çocukları için kına ile başlayacak olan etkinlik, Lüle Kardeşler orkestrası eşliğinde düğün ile devam edecek. Sünnet çocukları, aileleri ve davetliler düğünde gönüllerince eğlenecek.

AKM’DE SEN HİÇ ATEŞBÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ? SAHNELENECEK
26 Ağustos Cuma günü saat 15.00’da Kapaklı Kent Konseyi Naz Tiyatro Okulu tarafından yetişkinler için ‘Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?’ adlı oyun sahnelenecek.

SÖYLEŞİLER TARİHİMİZE IŞIK TUTACAK
27 Ağustos Cumartesi günü saat 14.00’da Atatürk Rölyefi önünde (Belediye yanı) Hikmet Selim Yılmaz ile ‘Taarruzdan Zafere’ söyleşi gerçekleştirilirken, saat 16.00’da ise Saray’ın önde gelen gazeteci, araştırmacı ve yazarlarının katılımıyla Gelenekten Geleceğe Saray’ın Tarihi ve Kültürü üzerine söyleşi düzenlenecek.

ÇETİN AKDENİZ AKM’DE KONSER VERECEK
Bağlama virtüözü Çetin Akdeniz, 27 Ağustos Cumartesi günü saat 21.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde konser verecek.

YAZ ATÖLYELERİ SERGİSİ DÜZENLENECEK
Yaz Atölyeleri’nde eğitim gören çocuklarımız, 28 Ağustos Pazar günü saat 12.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde Saray Belediyesi Yaz Atölyeleri Sergisi’nde hünerlerini sergileyecek. Saat 14.00 da ise Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu’ adlı film çocuklarla buluşacak.

RETROBÜS UNUTULMAZ BİR AKŞAM YAŞATACAK
Anadolu Rock ve Pop Müzik tarzında şarkılar söyleyen Retrobüs grubu, 29 Ağustos Pazartesi günü saat 21.00’da Atatürk Alanı’nda konser verecek. 70’ler, 80’ler ve 90’ların unutulmaz parçalarını seslendiren Retrobüs, Saraylılara muhteşem bir akşam yaşatacak.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANACAK
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.yılı etkinlikleri kapsamında 30 Ağustos Salı günü saat 20.00’da Atatürk Alanı’nda Fener Alayı düzenlenecek. Fener Alayının akabinde saat 21.00’da Atatürk Alanı’nda Doğanay Temurkan ve Orkestrası sahne alarak, birbirinden güzel şarkılarını Saraylılar için seslendirecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
1xbet