Connect with us

Kültür Sanat

TikTok’un en sevilen sesleri bu kez İstanbul Festivali Sahnesi’nde

 TikTok içerik üreticileri Göktuğ Tavacı, Mehmet Kılınç, Beyza Doğuç ve Gökçe Özgül, İstanbul Festivali'nde sahne alıyor.

Published

on

 TikTok içerik üreticileri Göktuğ Tavacı, Mehmet Kılınç, Beyza Doğuç ve Gökçe Özgül, İstanbul Festivali'nde sahne alıyor. 

 

Eğlence platformu TikTok, genç yeteneklere yeni sahneler açmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce İKSV’nin eğlence partneri olan ve Parklarda Caz serisi kapsamında genç yeteneklerin dinleyiciyle buluşmasına imkan tanıyan platform, bu kez de İstanbul Festivali’nin kapılarını birbirinden yetenekli sesler için aralıyor. 23 Temmuz’da Yenikapı’da başlayan ve 23 gün boyunca devam edecek olan İstanbul Festivali’nde TikTok içerik üreticileri Göktuğ Tavacı, Mehmet Kılınç, Beyza Doğuç ve Gökçe Özgül de sahne alıyor. 

 

TikTok’un genç yetenekleri geniş kitlelerle buluşuyor

Sesini ilk kez 2018’de O Ses Türkiye yarışmasında duyuran ve TikTok’ta Bariton kullanıcı adıyla paylaştığı videolarla geniş bir takipçi kitlesine ulaşan Göktuğ Tavacı, 4 Ağustos 19.30’da Melek Mosso konserinin hemen öncesinde dinleyiciyle buluşan ilk isim oldu. TikTok’ta paylaştığı cover’larıyla hafızalarda özel bir yer edinmeyi başaran genç yeteneklerden Mehmet Kılınç ise 6 Ağustos 19.30’da Linet ve Rubato konseri öncesinde müzikseverlerin karşısına çıkacak.

 

Festivalde sahne alacak bir diğer isim de, söz konusu TikTok’un yetenek keşfi olduğunda akla gelen isimlerden biri olan ve “Sürgün”, “Ama Olmaz”, “Yakınımda” gibi teklileriyle müzikseverlerin beğenisini kazanan Beyza Doğuç olacak. Müzikseverler, Doğuç'un performansını 7 Ağustos 19.30’da Yaşar ve Simge Sağın konserinden hemen önce dinleyecek. 9 Ağustos'ta ise tıpkı Göktuğ Tavacı gibi O Ses Türkiye’de yükselen ve yıldızını TikTok’ta parlatmaya devam eden Gökçe Özgül sahne alacak. Özgül, 19.30’da Yıldız Tilbe konseri öncesinde dinleyicilerle buluşacak.

 

Günümüzde özellikle müzik ve genç müzisyen keşfinin en önemli sahalarından olan TikTok, genç yeteneklerin daha fazla insana ulaşması ve ilham verecek hikayeler yazabilmesi için sanatın her dalına alan açmaya devam ediyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
1xbet