Connect with us

Kültür Sanat

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, Enerjisa Üretim’in rüzgar enerjisi santralinde özel konser verdi

Türkiye’nin lider özel sektör elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, gençlere sunduğu destek kapsamında Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın (TUGFO) 2022 sponsorları arasında yer aldı.

Published

on

Türkiye’nin lider özel sektör elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, gençlere sunduğu destek kapsamında Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın (TUGFO) 2022 sponsorları arasında yer aldı. Ünlü maestro Cem Mansur yönetimindeki genç sanatçılardan oluşan orkestra, Enerjisa Üretim’in Balıkesir’de bulunan rüzgar enerjisi santralinde özel bir konser de verdi.

 

Gençlerin nitelikli eğitim almasını ve gelişmesini destekleyen Enerjisa Üretim bu amaçla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Sabancı Vakfı öncülüğünde kurulan Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın 2022 yılında sponsoru oldu. Enerjisa Üretim, bu kapsamda gerçekleştirdiği çalışmaları, Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Cem Mansur’un yönettiği 65 müzisyenden oluşan Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası konseriyle sürdürdü. Sabancı Vakfı desteğiyle kurulan ve her yıl Türkiye’nin dört bir yanından konservatuvar öğrencilerine eğitim veren Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın 2022 yılı sponsorları arasında yer alan Enerjisa Üretim, TUGFO’ya verdiği desteği rüzgâr türbinleri ve güneş panelleri arasında gerçekleştirilen ikonik bir performansla duyurdu.  Dinleyicilere keyifli anlar yaşattığı performans aynı zamanda bir rüzgâr santralinde verilen ilk klasik müzik konseri olarak kayıtlara geçti. Enerjisa Üretim, bu alanda gençlerin eğitimi ve gelişimine katkı sunma vizyonunun altını çizmek amacıyla konser görüntülerinin de yer aldığı bir de tanıtım filmi hazırladı.

 

Etkinlik sonrasında açıklama yapan Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, “Farklı alanlarda toplumun ihtiyaçlarına yönelik katkımızı sürekli artırmaya odaklanan bir kültüre sahibiz. Bu kapsamda sosyal sorumluluk politikamız doğrultusunda özellikle çocukların ve gençlerin gelişimine yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin ilgi duydukları alanda iyi yetişmesi, başarılı olması için iş dünyasının sunduğu desteğin çok önemli bir katkısı olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla yaptığımız çalışmalara çok önemsediğimiz TUGFO 2022 sponsorluğuyla devam ediyoruz. Sponsorluk kapsamında ilk etkinliğimizi de Balıkesir Rüzgar Enerji Santralimizde gerçekleştirdik. Sayın Cem Mansur’un yönetiminde, birbirinden değerli çok sayıda konservatuvar öğrencisini ağırlamanın mutluluğunu yaşadık.  Sabancı Vakfı destekleriyle kurulan, yurt içinde ve yurt dışında çok değerli çalışmaları olan Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası yöneticilerine ve değerli sanatçılarına santralimizde sergiledikleri bu performans ve sürece sundukları katkı nedeniyle tüm Enerjisa Üretim çalışanları adına teşekkürlerimi sunuyorum. TUGFO’nun 2022 sponsorluğu vesilesiyle, Türkiye’de müziğe gönül vermiş, kendisini bu alanda geliştiren ve bunun için çabalayan gençleri büyük bir gururla takip ediyor ve takdir ettiğimi belirtmek istiyorum. Bugün burada eğitim alan genç müzisyenlerin her birinin ilerde kendi alanlarında çok başarılı işlere imza atarak ülkemizin kültür sanat elçileri olacaklarına inancım tam. Her birine sanat yolculuklarında başarılar diliyorum, onların başarılarıyla hep gurur duyacağız

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading