Connect with us

Kültür Sanat

ESET'ten fark yaratan sonuçlar

ESET performans ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma testlerinde birinci olarak Advanced+ ödüllerini aldı.

Published

on

ESET performans ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma testlerinde birinci olarak Advanced+ ödüllerini aldı.

Dijital güvenlikte dünya lideri olan ESET, gelişmiş çok katmanlı güvenlik yazılımı ESET Internet Security’nin, AV-Comparatives tarafından en son düzenlenen Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma Testi ve Performans Testi’nde prestijli Advanced+ ödüllerini aldı. Bu ödüller, ESET’in olağanüstü performansını ve kullanıcıları kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı koruma konusundaki gücünü gösteriyor. 

Olağanüstü sonuçlara imza attı 

ESET Internet Security de dahil olmak üzere 16 tedarikçinin birçok ürünü, sisteme kötü amaçlı dosyalar yüklenerek Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma Testine girdi. Test, ağ sürücüleri, USB’ler gibi vektörleri ve diskte kötü amaçlı yazılımların bulunduğu senaryolardan oluşuyordu. Kapsamlı test seti, kullanıcıların gerçek dünyada karşılaştığı tehditleri temsil eden 10.015 yeni ve yaygın kötü amaçlı yazılım örneğinden oluşuyordu. ESET Internet Security, kötü amaçlı yazılıma karşı koruma konusunda %99,9 gibi olağanüstü bir  oran elde etti. Ayrıca, test raporunda antivirüs yazılımlarının dosya algılama yeteneklerinin özgünlüğünü değerlendiren bir yanlış alarm testi de yer aldı. ESET Internet Security özellikle sıfır yanlış alarm ile kusursuz bir performans sergileyerek güvenilirliğini kanıtladı. Yasal dosyaları ve potansiyel kötü amaçlı yazılım tehditlerini etkili bir şekilde tespit etme yeteneğini de sergiledi.

En son yapılan Performans Testinde, her ikisi de güvenlik ürünü olarak adlandırılan “Antivirüs” ve “İnternet Güvenliği” tüketici ürünleri teste tabi tutuldu. Sonuçlar, bir güvenlik ürününün 16 tedarikçinin test edilen diğer güvenlik ürünleriyle karşılaştırıldığında sistem performansı üzerindeki etkisini gösteriyor. Performans Testinde çeşitli değerlendirmeler yapılıyor ve bu testlerden elde edilen sonuçlar genel Etki Puanını ortaklaşa oluşturuyor. Ürünün minimum kaynak kullanımı verimliliğini test etmek için dosya kopyalama, arşivleme, yükleme, uygulama başlatma, dosya indirme ve web sitelerinde gezinme gibi farklı rutin işlemlerdeki performans etkisi değerlendiriliyor. Ürünler sonuçların ortalamasına göre Yavaş, Vasat, Hızlı ve Çok Hızlı olarak sınıflandırılıyor. Ayrıca teste, sektörde kabul gören PC Mark kalite testi standartları da uygulandı ve test cihazında herhangi bir güvenlik yazılımı olmadan 100 üzerinden PC Mark puanı verildi. Özellikle PC Mark değerlendirmesinde ESET Internet Security 98.4 puanla zirveye çıkarak, çözümün gerçek hayatta etkin olarak kullanılmasını ve genel performansını vurguladı. 

ESET Internet Security, bu titiz değerlendirmede hem Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma hem de Performans Testlerinde üstün başarı gösterdi. Bu olağanüstü puan, ESET Internet Security’yi 16 tedarikçinin ürünleri arasında ilk sıraya yerleştirdi. 

ESET Tüketici ve IoT Bölüm Başkan Yardımcısı Mária Trnková bu konuda şunları söyledi: “ESET olarak, güvenlik konusundaki gelişmeleri sürekli izleme ve gelişmiş çözümler sunma kararlılığımız devam ediyor. Her türlü kötü amaçlı yazılım tehdidine karşı en iyi mobil çok katmanlı korumamız olan ESET Internet Security, interneti alışveriş, bankacılık, iş ve iletişim için aktif olarak kullanan, mahremiyetine önem veren modern kullanıcılarımıza yardımcı oluyor. Bu nedenle, dünyanın önde gelen bağımsız güvenlik test kuruluşlarından AV-Comparatives tarafından Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma Testi ve Performans Testi’nde Advanced+ ödüllerini almaktan heyecan duyuyoruz. Bu başarı, kullanıcılarımıza mükemmel koruma sağlamak için temel ESET teknolojilerimizi sürekli geliştirerek, bitmek bilmeyen değerli çözümler arama çabamızın bir kanıtıdır. Kullanılabilirlik özelliğinden ödün vermeden, en üst düzey koruma sağlayan güvenlik çözümleri sunma kararlılığımız devam ediyor.”

ESET Internet Security

ESET Internet Security, gerçek anlamda entegre bilgisayar güvenliğinde yeni bir yaklaşımı temsil ediyor. ESET LiveGrid® tarama motorunun en son sürümü, özel Güvenlik Duvarı ve Antispam modülleriyle birlikte bilgisayarınızı güvende tutmak için hız ve hassasiyetten yararlanır. Bilgisayarınıza zarar verebilecek saldırılara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı sürekli tetikte olan akıllı bir sistemdir.

ESET Internet Security, maksimum koruma ile minimum sistem ayak izini birleştiren eksiksiz bir güvenlik çözümüdür. Gelişmiş teknolojisi, sistem performansını engellemeden veya bilgisayarı bozmadan virüsler, casus yazılımlar, truva atları, solucanlar, reklam yazılımları, rootkitler ve diğer tehditlerin sızmasını önlemek için yapay zeka kullanır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
1xbet